Прокуратура Польщі займеться справою про спалення українського прапора

Вівторок, 15 листопада 2016, 16:26

Поліція Польщі передала до прокуратури матеріали, що стосуються спалення українського прапора під час Дня незалежності Польщі 11 листопада.

Про це повідомляє RMF 24.

"До районної прокуратури Варшава-Прага Південна вже надійшли матеріали. З тими актами зараз має ознайомитися прокурор-референт, щоб оцінити, чи є матеріал повним чи вимагає доповнення", - сказав речник районної прокуратури Лукаш Лапчинський.

Після цього прокуратура має оцінити, чи є в інциденті зі спалення ознаки злочину.

Згідно з польським Кримінальним кодексом "той, хто публічно ображає, руйнує, пошкоджує або знищує емблему, штандарт, хоругву, стяг чи інший знак держави карається штрафом або позбавленням волі на строк до року".

Водночас, юристи звертають увагу, що покарання може настати у разі, якщо прапор було виставлено публічно представником держави, над прапором якої чиниться наруга, або представником польської влади.

Нагадаємо, у Польщі на марші націоналістів з нагоди 98-ї річниці незалежності країни невідомі спалили український прапор.

Представники канцелярії президента Польщі і уряду РП заявили, що відповідальність за спалення українського прапора під час "Маршу Незалежності" минулої п'ятниці у Варшаві мають нести його організатори.

14 листопада МЗС Польщі підтвердило отримання дипломатичної ноти з боку України через спалення українського прапора польськими націоналістами 11 листопада.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Російська помста Литві: як Вільнюс реагує на нові погрози Кремля

"Все, що пов'язано з РФ, тепер є для Литви потенційною загрозою національній безпеці. Усе це Кремль намагається зробити інструментом своєї агресії".

Сім загроз та дві України: що прописав НАТО у новій стратегічній концепції

На першому місці серед загроз для НАТО - Росія. Також частиною російської загрози є Білорусь через свою "військову інтеграцію" з РФ.

Ціна відмови: які наслідки матиме ненадання Боснії статусу кандидата у члени ЄС

Боснія і Герцеговина могла отримати статус кандидата у члени ЄС разом з Україною та Молдовою. Цього не сталося – і це добра новина для РФ і погана для всіх інших.