Міністр оборони ФРН закликала ЄС збільшити оборонні зусилля після виборів у США

Середа, 2 листопада 2016, 09:25

Європейці повинні  налаштуватися на зміцнення оборонних зусиль незалежно від результату президентських виборів у США.

Про це заявила міністр оборони Німеччини Урсула фон дер Ляєн у статті для газет німецької мережі RedaktionsNetzwerk Deutschlands, повідомляє Deutsche Welle.

"Байдуже, хто виграє: США не повернуться до старої ролі", - заявила вона.

За словами фон дер Ляєн, транснаціональний терор, криза біженців, ситуація в Сирії, Україні та Іраку, вимагають більшої участі союзників США.

"Давно суверенні права, кордони, такі цінності, як демократія та релігійна свобода не ставилися під питання так як зараз", сказала міністр.

На переконання фон дер Ляєн, країни ЄС мають нині свої "цивільні та військові засоби розумно пов'язати та застосувати". Зокрема, Євопа має докласти зусиль, щоб, наприклад, у кризових регіонах Африки ліквідувати умови для розвитку тероризму і водночас подбати там про налагодження стабільності та життєвих перспектив.

НАТО як надійний і сильний союз зі США залишається у найближчій перспективі найважливішою гарантією того, що люди в Європі матимуть змогу жити вільно і у безпеці, наголосила фон дер Ляєн.

Саме для того, щоб так і надалі залишалося, ЄС повинен власноруч братися за проблеми, які його  безпосередньо стосуються. "Для цього Європі потрібна єдність і засоби. Тому метою є просування Європейського безпекового і оборонного союзу", - зазначила фон дер Ляєн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: