Німеччина за півроку дозволила експорт зброї на понад 4,6 млрд євро

Середа, 26 жовтня 2016, 18:22

Німецький уряд протягом першого півріччя 2016 року видав дозволи на експорт озброєнь на загальну суму 4,03 мільярда євро.

Це випливає зі звіту Федерального міністерства економіки та енергетики, схваленого урядом ФРН у середу, 26 жовтня, повідомляє Deutsche Welle.

Близько чверті всіх дозволів, виданих протягом першого півріччя, стосувалися експорту озброєнь до Алжиру.

"Федеральний уряд є відповідальним за міжнародну безпеку", - заявив міністр економіки та віце-канцлер ФРН Зігмар Габріель у зв'язку зі схваленням звіту.

За словами міністра, експорт зброї з метою охорони кордонів, забезпечення безпеки цивільного мореплавства або боротьби з тероризмом слугує і легітимним політичним інтересам Німеччини у сфері безпеки.

Згідно зі звітом, загальна вартість дозволеної для експорту у першому півріччі цього року стрілецької зброї становила 11,6 мільйона євро. У першому півріччі 2015 року цей показник становив 12,42 мільйона. Експорт стрілецької зброї з ФРН було дозволено передусім до Франції, Іраку та Польщі. Окрім того, уряд схвалив спеціальними дозволами передачу зброї курдському регіональному уряду для боротьби проти терористичного угруповання "Ісламська держава".

Окрім того, в першому півріччі 2016-го німецький уряд видав удесятеро більше дозволів на експорт боєприпасів на загальну суму 283,3 мільйона євро. За даними міністерства економіки, це пов'язано передусім із замовленнями зі США, куди Німеччина експортує боєприпасів на 267,7 мільйона євро. У цю суму входить й набої для мисливства та спорту. У першому півріччі 2015 року було видано дозволів на експорт боєприпасів лише на 26,9 мільйонів євро.

У 2015 році німецький експорт озброєнь зріс до рекордних 7,86 мільярда євро.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua