Вибори у США: Клінтон скорочує розрив завдяки голосам із "непевних" штатів

Середа, 9 листопада 2016, 06:17

На виборах президента США починають надходити результати голосування із "непевних" штатів, в яких обидва кандидати мають приблизно однакову підтримку.

У першому з ключових штатів – Огайо - вдалося виграти кандидату від республіканців Дональду Трампу. Трампу також вдалося виграти у найважливішому штаті - Флориді, що принесло йому аж 29 голосів вибірників. 

Проте перемога в іще одному - Вірджинії - за демократкою Гілларі Клінтон, яка також виграла Колорадо. Крім того, Клінтон виграла у найбільш населенному штаті Каліфорнія, Орегоні та Гавайських островах.

Завдяки останнім голосам цих штатів Клінтон значно скоротила відставання від Трампа - 197 голосів вибірників проти 217.

Як відомо, вибори в США проходять за двохступеневою системою. Жителі голосують за кандидатів, але їхні голоси кандидати отримують через колегію вибірників, а не безпосередньо.

Вибірників призначають у кожному штаті США за кількістю обраних від штату членів Конгресу. Колегія складається з 538 осіб, таким чином, кандидатові для перемоги на виборах потрібно набрати 270 голосів вибірників.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Як російсько-українська війна змусила Японію відновити конфлікт з РФ

Невирішені територіальні суперечки з РФ, найвищий рівень підтримки України та допомога, заради якої довелося переступати через власні принципи – все це про Японію. 

Підтримка тим, хто надихає світ: як ЄС допомогає українцям

Історія судитиме всю міжнародну спільноту за те, як ми допомагаємо українському народу пережити найгіршу гуманітарну катастрофу в Європі з часів Другої світової війни.

Ракети для Лукашенка: що стоїть за заявами Мінська про війну із Заходом

Заяви Лукашенко про купівлю у РФ ракетних комплексів "Іскандер" та С-400 можуть втягнути Білорусь у війну з Україною.