Прем’єр Італії йде у відставку через провал конституційного референдуму

Понеділок, 5 грудня 2016, 08:19

Голова італійського уряду Маттео Ренці оголосив про свою відставку після того, як з’явилися дані про попередні результати консультаційного референдуму, ініційованого урядом.

59,12% виборців проголосували проти змін до Конституції, які пропонував уряд, 40,88% - підтримали їх, повідомляє Corriere della Sera.

Ренці визнав свою поразку, заявивши, що вже в понеділок ініціює процедуру відставкі. "Пообіді я зберу міністрів, а також офіційно повідомлю президента, що я йду", - заявив він на прес-конференції в ніч на понеділок.

Таким чином, через провал референдуму в Італії буде переформатована влада і не виключене проведення нових виборів.

Нагадаємо, на референдум було винесене питання про схвалення законопроекту щодо зміни Конституції Італії, в результаті якого кардинально змінилася би політична система країни: передбачалися зміни порядку формування Сенату, скорочення його чисельності, зменшувалися функції і повноваження, скорочувалося фінансування.

Критики конституційної реформи наполягали, що у випадку ухвалення змін до основного закону, Італія була би позбавлена системи демократичних стримувань і противаг.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Що чекає на Україну після рішення про статус кандидата та коли реально вступити до ЄС

Коли реально досягти повноцінного членства в ЄС? Чи не підемо ми шляхом Туреччини, яка загрузла на стадії кандидатства на багато років?

120 днів боротьби за статус кандидата: погляд із Банкової

Так швидко не рухався до ЄС жоден із нинішніх членів чи кандидатів. І навряд чи хтось зможе це повторити. Але ми не зупиняємось і переходимо до наступних етапів.

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.