Лідери Каталонії та Країни Басків відмовилися від регіональних переговорів в Іспанії

Середа, 18 січня 2017, 15:54

Лідери Каталонії та країни Басків проігнорували важливу зустріч регіональних представників за участю прем'єр-міністра Маріано Рахоя.

Про це повідомляє The Local.

Глава Каталонії Карлес П'юджмонт, який хоче незалежності для свого регіону, та керівник автономної Країни Басків Іньїго Уркуллу не з'явилися на зустріч у Мадриді.

У нараді взяли участь лідери 15 іспанських напівавтономних районів і анклавів Сеута і Мелілья.

"Подібні зустрічі не є дуже корисними для захисту інтересів каталонців", - заявив П'юджмонт на прес-конференції.

Серед іншого на переговорах розглядали бюджетний устрій Іспанії, відповідно до якого більшість регіонів відправляє отримані із податків кошти до Мадрида, який потім перерозподіляє їх на власний розсуд.

Каталонія, де розміщується близько 20% економічного виробництва Іспанії, регулярно скаржиться на те, що більша частина податків, відправлених в Мадрид, використовується для підтримки бідних регіонів.

У країні Басків, у свою чергу, існує більш високий ступінь автономії у багатьох сферах, включаючи оподаткування, і саме до цього прагнуть Каталонія і інші регіони.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Кінець проросійського реваншу: як Чорногорія повертається на проєвропейський шлях

Найближчими днями просербський та проросійський уряд Чорногорії має піти у відставку. Та чи стане легкою перемога над "друзями Путіна"?

Небезпечна Нормандія: хто та як тиснув на Єрмака під час зустрічі у Парижі

Формула "3+1", за якою Франція та Німеччина були на боці України, дала тріщину. Щоб уникнути найгіршого сценарію, Київ мусить діяти на упередження.

Павло Клімкін: Бліцкриг на всю Україну неможливий, але щодо Києва у Кремлі є сценарій

"Для Зеленського проблема номер один – це не постачання зброї. Головна мегазадача – це реальна експансія німецького бізнесу в Україну".