Каталонія шукає підтримки ЄС для проведення референдуму про незалежність

Середа, 25 січня 2017, 10:55

Каталонські лідери відвідали Брюссель з метою знайти політичну підтримку для проведення референдуму про незалежність, який вони планують організувати в цьому році. 

Про це повідомляє Euobserver.

"Найпізніше у вересні 2017 року Каталонія проведе обов'язковий референдум про незалежність", - сказав президент Каталонії Карлес Пучдемон у своєму виступі на заході в Європарламенті.

За інформацією офіційного каталонського представника, Пучдемон відвідав Брюссель з віце-президентом Оріолі Джункерасом та міністром закордонних справ Раулем Ромева в спробі включити Каталонію у європейський порядок денний.

Він заявив, що каталонські сепаратисти хочуть, щоб їх голос був почутий в ЄС, бо, як правило, іспанський уряд встановлює умови дебатів.

"Це європейська проблема. І Європа не може дивитися в іншу сторону", - заявив лідер Каталонії.

Повідомляється, що Пучдемон, Джункерас та Ромева не проводили офіційних переговорів з офіційними особами ЄС, але зверталися у Європарламенті за підтримкою ЄС щодо референдуму, з надією про те, що внаслідок тиску іспанський уряд прийме політичний діалог та здійснить додаткове голосування щодо цього.

Нагадаємо, президент Каталонії Карлес Пучдемон пообіцяв провести референдум про незалежність від Іспанії зі згодою або без згоди центрального уряду.

Раніше іспанський прем'єр-міністр Маріано Рахой категорично відкинув можливість проведення будь-якого референдуму в Каталонії щодо відділення від Іспанії.

У грудні 2016 року Конституційний суд Іспанії одноголосно схвалив прохання уряду країни призупинити дію двох резолюцій парламенту Каталонії щодо проведення референдуму про незалежність провінції у 2017 році.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Кінець проросійського реваншу: як Чорногорія повертається на проєвропейський шлях

Найближчими днями просербський та проросійський уряд Чорногорії має піти у відставку. Та чи стане легкою перемога над "друзями Путіна"?

Небезпечна Нормандія: хто та як тиснув на Єрмака під час зустрічі у Парижі

Формула "3+1", за якою Франція та Німеччина були на боці України, дала тріщину. Щоб уникнути найгіршого сценарію, Київ мусить діяти на упередження.

Павло Клімкін: Бліцкриг на всю Україну неможливий, але щодо Києва у Кремлі є сценарій

"Для Зеленського проблема номер один – це не постачання зброї. Головна мегазадача – це реальна експансія німецького бізнесу в Україну".