Президент Молдови представив законопроект з розширення своїх повноважень

Вівторок, 28 лютого 2017, 15:51

Проросійський президент Молдови 28 лютого представив  законопроект щодо змін до Конституції, який ставить на меті розширити президентські повноваження.

Про це повідомляє NewsMaker.

"Глава держави на брифінгу, йому необхідні додаткові інструменти контролю за діяльністю парламенту", – йдеться у повідомленні.

"А крім того, за його словами, більшість громадян РМ вважають, що країна рухається в неправильному напрямку, і виступають за дострокові парламентські вибори", – відзначає NewsMaker.

Видання відзначає, що Додон хоче "додати рівноваги між усіма гілками влади" і планує змінити статтю 85 Конституції щодо розпуску парламенту.

Він, зокрема, пропонує  дати можливість президенту розпускати парламент після консультацій з парламентськими фракціями.

"Право на розпуск законодавчого органу президент повинен отримувати, якщо парламент не прийняв держбюджет протягом двох місяців з початку податкового року", – продовжує NewsMaker.

 "Законопроект буде передано депутатам парламенту. Якщо, 24 березня, ініціатива не набере 34 підписи, ми почнемо перегляд Конституції на основі народної ініціативи", – цитує видання Додона.

Наразі в Конституції Молдова прописані два варіанти розпуску парламенту. Президент може розпустити парламент, якщо той виявиться недієздатним: три місяці буде блокуватися прийняття законів або не зможе сформувати уряд.

Якщо парламент протягом 45 днів не висловить вотум довіри кабміну, він буде розпущений.

При цьому за 45 днів парламент повинен двічі відхилити запропоновану кандидатуру прем'єр-міністра.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua