Рада ЄС затвердить безвізовий режим для Грузії 27 лютого – ЗМІ

Середа, 8 лютого 2017, 10:05

Рада ЄС затвердить рішення про скасування візового режиму для громадян Грузії 27 лютого, цього ж дня має бути затверджений механізм призупинення безвізових режимів.

Про це у своєму Твіттері повідомив брюссельський кореспондент Радіо Свобода Рікард Йозвяк.

Перед цим рішення мають бути схвалені послами ЄС, що, як очікується, станеться 22 лютого.

"Посли ЄС, як очікується, схвалять візову лібералізацію для Грузії і механізм призупинення 22 лютого. Міністри енергетики країн ЄС затвердять обидва рішення 27 лютого" - написав журналіст.

Нагадаємо, 2 лютого, Європейський парламент проголосував за надання безвізового режиму з ЄС для громадян Грузії.

Для фактичного початку дії грузинського безвізу це рішення також має пройти ще кілька стадій. Як повідомляється на сайті Європарламенту "безвізовий режим для Грузії набуде чинності того ж дня, як почне діяти "механізм призупинення" безвізового режиму, ухвалений парламентом 15 грудня (минулого року. - Ред.)".

Як відомо, для розблокування українського безвізу ЄС має остаточно схвалити "механізм призупинення".

Відтак, у березні можна розраховувати на початок тріалогу щодо України (у випадку Грузії він забрав лише один день), в квітні – розгляд документа в Європарламенті, в травні – на схвалення Радою ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

120 днів боротьби за статус кандидата: погляд із Банкової

Так швидко не рухався до ЄС жоден із нинішніх членів чи кандидатів. І навряд чи хтось зможе це повторити. Але ми не зупиняємось і переходимо до наступних етапів.

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.

Що чекає на Україну після рішення про статус кандидата та коли реально вступити до ЄС

Коли реально досягти повноцінного членства в ЄС? Чи не підемо ми шляхом Туреччини, яка загрузла на стадії кандидатства на багато років?