Німеччина погрожує соцмережам штрафами на мільйони євро за "мову ненависті"

Вівторок, 14 березня 2017, 18:38

Міністр юстиції Німеччини Хайко Маас презентував довгоочікуваний законопроект щодо обмежень для соцмереж, які планується запровадити через розповсюдження ворожнечі та ненависті.

Про це пише Spiegel.

"Проект спрямований на боротьбу зі злочинністю на ґрунті ненависті та кримінальних злочинів на таких платформах, як Facebook", - відзначає видання.

За словами міністра наразі соціальні мережі дуже повільно реагують на "мову ненависті" і недостатньо швидко знищують відповідні повідомлення.

Законопроект, розроблений в німецькому Мінʼюсті передбачає, що в майбутньому соціальні мережі мають полегшити процедуру  оскарження повідомлення щодо кримінального змісту, якщо вони цього ще не зробили.

Очевидно, що повідомлення кримінального змісту мають бути видалені, або заблоковані протягом 24 годин після отримання скарги.

За такий короткий термін повинні бути видалені ті матеріали, які не вимагають тривалого розгляду з точки зору міністерства, наприклад підбурювання до масових заворушень або заперечення користувачами Голокосту.

Також законопроект передбачає, що ті соціальні мережі, які не реагують на скарги користувачів і своєчасно не видаляють повідомлення, повинні будуть заплатити штраф за адміністративне правопорушення.

Штрафувати за законопроектом, можна буде конкретну особу, тобто когось з керівництва компанії, або всю компанію. Так, персональні штрафи можуть сягати 5 млн євро, тоді як компанії можуть оштрафувати на суму до 50 млн євро.

Окрім того, соціальні мережі у разі ухвалення законопроекту, повинні будуть призначити відповідальну контактну особу в Німеччині, яка повинна буде представляти інтереси компаній і бути відповідальною за обробку скарг.

Окрім того, корпорації, власники соціальних мереж будуть зобов'язані публікувати в офіційній пресі Німеччини щоквартальні звіти щодо того, скільки повідомлень "мовою ненависті" було видалено, якого характеру були повідомлення, скільки людей звернулося зі скаргами щодо "мови ненависті".

"Ми повинні посилити тиск на соціальних мережах", – підкреслив Маас, який раніше говорив про те, що у соцмереж на кшталт Facebook та Twitter був час до березня цього року, аби виправити ситуацію з "мовою ненависті" у повідомленнях.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Курс на анексію: з якими викликами вже незабаром може зіткнутися влада Грузії

Офіційний Тбілісі намагається проводити максимально безконфліктну до РФ політику. Та чи збереже це від анексії грузинські території?

"Це не наша війна"? Що означає угорський підхід до агресії РФ проти України

Спільним інтересом наших держав є європейська інтеграція українського народу, із гарантуванням прав угорців Закарпаття.

Глава посольства США: Україна також може вступити до НАТО без ПДЧ

Крим і Донбас – це Україна, і цей факт матиме величезне значення, коли ми будемо ухвалювати рішення про вашу подальшу підтримку у війні.