Швеція відновлює загальний військовий призов для чоловіків і жінок

Четвер, 2 березня 2017, 11:09

Уряд Швеції, як очікується, у четвер офіційно затвердить рішення про відновлення обов'язкової військової служби, починаючи з 2018 року.

Про це повідомляє Sveriges Radio.

Обов’язковий призов був скасований у Швеції у 2010 році. Згідно з новою пропозицією, на військову службу з наступого року будуть призиватися і юнаки, і дівчата, які досягли 18-річного віку. Термін служби складатиме один рік.

"У нас були труднощі із комплектуванням військових частин на добровільній основі, і це треба якось вирішувати", - заявив міністр оборони Петер Хультквіст.

За словами міністра, очікується, що щорічно будуть призивати на військову службу близько 4000 осіб. В першу чергу будуть робити акцент на тих, хто сам виявить бажання пройти військовий вишкіл.

Молоді чоловіки та жінки з 1 липня 2017 року повинні будуть заповнити відповідні анкети з тим, щоб з 1 січня 2018 року почати військову підготовку. В першу чергу під призов потраплять молоді люди, народжені у 1999-2000 роках.

Очкується, що щороку до лав збройних сил Швеції набиратимуть 4 тисячі осіб, у 2021 році це число буде збільшене до 6 тисяч, а в 2022-25 роках – до 8 тисяч.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Питання на сотні мільярдів: як ЄС планує відновити та модернізувати Україну

ЄС окреслив рамки, яким чином планує організувати допомогу Україні та яких кроків від Києва він чекає у відповідь.

Рятівники Путіна: що не так зі спробами Заходу "зберегти обличчя" агресора

Рятуючи обличчя Путіна, західні політики ризикують втратити власні. Телефонні дзвінки до Путіна перешкоджають і стратегічній меті – відновленню миру.

Втеча бізнесу: як переконати українські компанії не переїжджати до ЄС

Країни ЄС вже пропонують українському бізнесу програми, щоб перевести до них своє виробництво. Що має робити Україна, щоб зберегти компанії?