Екс-голова кампанії Трампа таємно працював на інтереси Путіна - ЗМІ

Середа, 22 березня 2017, 14:36

Пол Манафорт, колишній голова кампанії президента США Дональда Трампа, таємно працював на російського мільярдера для просування інтересів російського президента Володимира Путіна десять років тому та запропонував амбітну політичну стратегію для підриву антиросійської опозиції колишніх радянських республік.

Про це повідомляє агентство The Associated Press з посиланням на документи, які опинилися в його розпорядженні, та джерела, знайомі із бізнес справами Манафорта.

Плани Манафорта були викладені в документах, отриманих агентством, що включають меморандум про співпрацю та записи, які показують міжнародні грошові перекази на мільйони доларів.

Документи свідчать, що зв'язки Манафорта з Росією були ближчі, ніж здавалося раніше.

Манафорт пропонував у своєму конфіденційному плані ще в червні 2005 року, що він вплине на політику, ділові відносини та на висвітлення новин в Сполучених Штатах, Європі та колишніх радянських республіках на користь влади Путіна, попри те, що відносини між Росією і США за президентства Джорджа Буша-молодшого погіршувалися.

За даними інтерв'ю з кількома людьми, які знайомі з фінансовими виплатами для Манафорта та згідно з діловиими записами, отриманими агентством The Associated Press, Манафорт розробив план для російського "алюмінієвого магната" Олега Дерипаска, близького союзника Путіна, з яким Манафорта зрештою, підписав річний контракт на $10 млн та який розпочався у 2006 році.

Поки незрозуміло, скільки саме роботи за контрактом виконав Манафорт.

Згідно зі словами одного джерела, Манафорт та Дерипаска підтримували ділові стосунки як мінімум до 2009 року.

Повідомляється, що Манафорт планував відкрити офіс у Москві, а деяка його робота щодо України керувалася вказівками Дерипаски, а не місцевими політичними інтересами. Зазначається, що офіс в Москві так і не був відкритий.

Документи свідчать, що в 2005 році Манафорт сказав Дерипасці, що він просуває політінтереси в рамках його роботи в Україні "на найвищих рівнях уряду США - Білий дім, Капітолій і Держдепартамент".

Він також повідомив, що найняв "велику міжнародну юридичну фірму з тісними зв'язками з президентом Бушем, яка буде підтримувати інтереси нашого клієнта", проте не назвав фірму.

Повідомляється, що робота Манафорта з Дерипаскою тривала протягом багатьох років та закінчилася в арбітражному суді в 2014 році на Кайманових островах у справі через 19 мільйонів доларів, які нібито були надані Манафорту для інвестицій в українську телекомпанію.

На початку президентської кампанії 2016 року, представники Дерипаски відкрито звинувачували Манафорта в шахрайстві та зобов'язалися повернути з нього гроші. Але після того, як Трамп був номінований в кандидати на пост президента США, представники Дерипаски заявили, що більше не будуть обговорювати цю справу.

Нагадаємо, 18 серпня 2016 року НАБУ підтвердило, що в списках "чорної бухгалтерії" Партії регіонів фігурує прізвище колишнього радника екс-президента України Віктора Януковича і одного з керівників передвиборної кампанії ще тоді кандидата в президенти США Дональда Трампа - Пола Манафорта.

Як відомо, Манафорт був змушений піти з передвиборного штабу Трампа через скандал з "чорною бухгалтерією".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.