Сейм відкинув засідання у Перемишлі щодо польсько-української напруженості в регіоні

П'ятниця, 24 березня 2017, 07:59

Керівництво польського Сейму відкинуло рішення про проведення виїзного засідання парламентської комісії національних та етнічних меншин у Перемишлі та на Підкарпатті.

Про це повідомляє портал ПРОстір з посиланням на власні джерела у комісії.

Згоду на таке виїзне засідання видає спікер Сейму, Марек Кухцінський. Прохання про такий виїзд до нього надійшло 6 березня.

Виїзне засідання комісії пропонувалося представниками української національної меншини у зв’язку з напруженням польсько-українських відносин на Підкарпатті, зокрема нападом на українську церковну процесію в Перемишлі і систематичним нищенням українських пам’ятників у регіоні.

Виїзне засідання планували провести 28—29 березня.

Попередні виїзні засідання комісії національних та етнічних меншин мали місце восени минулого року в Ольштині та Ополі. У першому випадку обговорювалися проблеми українців на півночі Польщі, а в другому — проблеми німецької меншини у зв’язку з розширенням міста Ополе.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Чому візит Анджея Дуди до Києва став знаковим для відносин України та Польщі

Візит президента Анджея Дуди в Київ засвідчив повне відновлення довіри між Польщею та Україною. Новий рівень відносин має закріпити анонсований договір.

Латвія готує загострення: як Рига пішла на конфлікт із РФ та російською меншиною

Латвія усунула останню перешкоду для знищення монументів, що пов’язані з радянською окупацією. Як на такий крок відповість РФ?

Кандидатський статус для України: аргументи на користь та на шкоду Києву

Україна має достатньо аргументів на підтримку рішення про надання статусу кандидата у члени ЄС і контраргументів проти потенційних застережень.