Країни ЄС зменшили кількість відмов у візах українцям, Литва відмовляла лише 0,2%

Понеділок, 27 березня 2017, 12:59

Країни ЄС в минулому році в основному зменшили показник відмов українцям у шенгенських візах.

Про це йдеться у статті на ЄвроПравді "Хто в ЄС поважає, а хто – зневажає українців: статистика шенгенських консульств у 2016 році", яка посилається на відповідну статистику Єврокомісії.

При цьому, наприклад, рівень відмов Бельгії, Німеччини і Нідерландів перевищує 5%, однак всі ці країни зменшили показники відмов і одночасно – наростили частку багаторазових віз, тобто динаміка – позитивна (дві останні країни навіть увійшли до числа лідерів за динамікою поліпшення візової практики в Україні).

Незважаючи на те, що низка країн, таких як Австрія, Італія, Іспанія, Фінляндія мають низьку частку мультивіз, всі вони зменшили кількість відмов. Так Австрія відмовляла лише у 0,9% випадках, що є одним з найнижчих показників відмов загалом, а Італія, раніше відома своєю жорсткою візовою практикою, зменшила кількість відмов до 2%.

Однак найменше відмовляли українцям минулого року у посольстві Литви – лише 0,2% заявників.

"Схоже, литовський МЗС вирішив компенсувати Україні невиправдану затримку із запровадженням безвізового режиму, яка сталася з вини самого ЄС" - зазначається в статті.

Як повідомлялося, протягом минулого року лише консульства Чехії та Франції суттєво збільшили рівень відмов у візах для українців.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Чому візит Анджея Дуди до Києва став знаковим для відносин України та Польщі

Візит президента Анджея Дуди в Київ засвідчив повне відновлення довіри між Польщею та Україною. Новий рівень відносин має закріпити анонсований договір.

Латвія готує загострення: як Рига пішла на конфлікт із РФ та російською меншиною

Латвія усунула останню перешкоду для знищення монументів, що пов’язані з радянською окупацією. Як на такий крок відповість РФ?

Кандидатський статус для України: аргументи на користь та на шкоду Києву

Україна має достатньо аргументів на підтримку рішення про надання статусу кандидата у члени ЄС і контраргументів проти потенційних застережень.