У Латвії звинуватили Росію у кібершпигунстві

Середа, 29 березня 2017, 07:41

Росія в минулому році здійснювала кібершпигунство проти окремих латвійських політиків, журналістів і державних установ.

Про це повідомив після засідання уряду директор Бюро з захисту Сатверсме (Конституції) Яніс Майзітіс, передає портал Delfi.

У бюро при цьому немає інформації про те, що в результаті шпигунства в розпорядженні російської або інших іноземних спецслужб могли виявитися дані про Латвію, що містять державну таємницю.

Майзітіс зазначив, що активність шпигунської діяльності Росії в минулому році не сильно відрізнялася від 2015 року, і в цілому її можна оцінити як середню.

В цьому році в Латвії, як і дві інші країни Балтії, прибудуть міжнародні батальйони НАТО. З урахуванням посилення присутності сил альянсу в регіоні активність спецслужб Росії в Латвії може зберегтися на колишньому рівні, але не виключені і спеціальні заходи, спрямовані проти солдатів НАТО, сказав він.

"Ці процеси, зрозуміло, будуть в сфері уваги служби безпеки і в цьому році", — підкреслив директор бюро.

Майзітіс відмовився відповідати на питання про те, хто був об'єктом кібершпигунства, зазначивши, що це були політики різного рівня. "Якщо ми виявляємо такі ситуації, то ділимося інформацією з тими особами та установами, які стали мішенню", — сказав керівник бюро.

Він запевнив, що секретна інформація, наявна в розпорядженні органів безпеки і правоохоронних установ Латвії, знаходиться під надійним захистом, а отримана в результаті кібершпигунства інформація є "досить цікавими розвідувальними даними, але не державною таємницею".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua