Переговори щодо торгової угоди ЄС з Британією після Brexit можуть тривати 15 років

Четвер, 9 березня 2017, 18:11

Міністр закордонних справ Данії Андерс Самуельсен вважає, що торгова угода між Британією та ЄС після Brexit може зайняти понад десять років.

Про це Самуельсен заявив під час інтерв'ю в Брюсселі, повідомляє Bloomberg.

"Вам треба знайти рішення, і ми знайдемо рішення", - заявив він.

"Питання в тому, чи можемо ми зробити це через два роки чи на це потрібно буде 15 років? Ми не знаємо", - сказав глава МЗС Данії.

Видання зазначає, що британський міністр з Brexit Девід Девіс вважає дуже "малоймовірним" те, що Британія залишить блок не маючи гарантій на майбутнє щодо такої угоди. Але, на його думку, треба підготуватися й до такого сценарію.

Самуельсен, який минулого тижня зустрічався з Девісом, заявив, що порядок переговорів є одним з найважливіших пріоритетів після того, як Тереза Мей активує 50 статтю Лісабонського договору.

"Це, звичайно, було частиною нашої дискусії, ми знаємо, що англійці хочуть зачекати", щоб вирішити все в одній угоді вкінці", - цитує видання слова Самуельсена.

"Всі, по суті, готові. Ми просто зараз в очікуванні, а потім ми повинні вирішити, які питання будуть поставленні насамперед", - сказав він.

Нагадаємо, Європейський Союз поки не може оцінити, скільки Британія повинна заплатити Брюсселю після виходу з блоку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Відповідь на російські фейки: як Україна переходить на систему НАТО у контролі над зброєю

Звичайні процедури моніторингу кінцевого використання західної зброї в Україні погано підходять для зон активних бойових дій.

Межа війни: що вже змінилося та чого чекати у роботі кордону між Україною та ЄС

Автомобільні пункти пропуску на західному кордоні стали основними воротами України. Варто розібратися, які процеси там відбуваються...

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.