У Брюсселі розпочинається спеціальний саміт ЄС щодо Brexit

Субота, 29 квітня 2017, 09:13

У Брюсселі сьогодні відбудеться саміт лідерів 27 країн Європейського союзу, присвячений питанню виходу Великої Британії з ЄС.

Про це повідомляє сайт Європейської ради.

На саміті мають затвердити директиви для переговорів щодо Brexit. Керівні принципи визначать основу для переговорів і спільні позиції ЄС під час переговорів.

Проект керівних принципів був запропонований президентом Європейської ради Дональдом Туском і представлений державам-членам 31 березня.

Туск також запросив на саміт головного переговірника Європейського Союзу щодо Brexit Мішеля Барньє, щоб переконатися, що він "знайомий з поглядами глав держав і урядів".

Нагадаємо, 29 березня президент Європейської ради Дональд Туск отримав від повіреного у справах Британії листа про формальний початок процедури Brexit.

Таким чином, офіційна процедура виходу Британії зі складу ЄС розпочалася.

Євросоюз планував почати предметні переговори про вихід Великої Британії з ЄС з 22 травня, але тепер цей термін перенесений через оголошення дострокових виборів у Британії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Боротьба за танк: як Естонія декомунізувала головний символ радянської окупації

Усі спроби досягти компромісу з російською громадою не мали успіху. Тож в уряду Естонії не залишалося вибору, аніж йти на конфлікт.

Сербська відмова для Путіна: чи буде на Балканах військова база РФ

Навіщо РФ педалює питання створення військової бази у Сербії? І чи зможе Белград довго опиратися цьому тиску?

Антизахідна Грузія: як офіційне Тбілісі йде на конфлікт із США та ЄС

Вже зараз є всі підстави припускати, що на наступних парламентських виборах у Грузії антизахідна риторика буде присутня набагато ширше, аніж досі.