Спецслужби Литви вважають, що дії РФ можуть розколоти країни Балтії

Понеділок, 3 квітня 2017, 16:03

Протекціоністська політика, яку проводить Росія, і прагнення обмежити вантажні потоки шкодять литовському транспортному сектору та енергетиці, крім того, це може підірвати єдність Литви, Латвії та Естонії.

Про це йдеться в опублікованому в понеділок Департаментом держбезпеки Литви і військовою розвідкою звіті про загрози нацбезпеці, повідомляє портал Delfi.

 "Стратегія Росії направляти вантажі місцевого походження у власні порти, що змушувало гостро конкурувати транспортні компанії балтійських країн, може створити передумови для розколу їх позицій з різних важливих для регіону питань економічної безпеки", — йдеться в звіті. С

У документі наголошується, що Росія обмежила постачання нафти в Білорусію і прагне натиснути на неї з тим, щоб в обмін на пільгові тарифи на залізничні перевезення перенаправити експорт нафтопродуктів в російські морські порти.

Нагадаємо, у звіті Державного департаменту безпеки Литви і департаменту військової розвідки Міноборони також йдеться про те, що Росія продовжує нарощувати військові сили на кордоні з країнами Балтії і на сьогоднішній день здатна протягом 24-48 годин почати бойові дії проти них.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.