ВООЗ: у Сирії жертви атаки мають ознаки впливу отруйної речовини нервово-паралітичної дії

Середа, 5 квітня 2017, 15:04

Всесвітня організація охорони здоров'я повідомила, що у деяких випадках жертви газової атаки в Сирії мають додаткові ознаки впливу бойової отруйної речовини нервово-паралітичної дії.

Про це йдеться у заяві Всесвітньої організації охорони здоров'я з приводу даних про застосування високотоксичних хімічних речовин під час атаки в місті Хан-Шейхун провінції Ідліб.

"Ймовірність нараження на хімічну атаку посилюється явною відсутністю зовнішніх пошкоджень у заявлених випадках, де показується швидке настання подібних симптомів, у тому числі гострої дихальної недостатності як основної причини смерті", - йдеться у заяві ВООЗ.

"У деяких випадках з'являються додаткові ознаки, що відповідають впливу фосфорорганічних хімічних речовин - категорія хімічних речовин, які включають отруйні речовини нервово-паралітичної дії", - йдеться у повідомленні.

У ВООЗ повідомили, що лікарські засоби, у тому числі атропін (протиотрута при деяких видах хімічного впливу) та стероїди для симптоматичного лікування, були негайно відправлені в Ідліб.

За останніми даними, кількість загиблих в результаті газової атаки в сирійській провінції Ідліб збільшилася до 72 осіб, серед них - 20 дітей.

Нагадаємо, удар, внаслідок якого було вивільнено токсичний газ, був здійснений по місту Хан Шейхун у центрі провінції Ідліб. Зазначається, що люди загинули від задухи та отруєння газом.

Окремі спостерігачі заявили про газову атаку з допомогою хлору, інші кажуть про використання заріну.

Пізніше стало відомо, що у госпіталь, в якому надають допомогу постраждалим від газової атаки, влучила ракета.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua