Сербія після виборів: протестувальники озвучили вимоги до прем'єра Вучича

фото
Четвер, 6 квітня 2017, 07:54

У Сербії третій день тривають антиурядові протести і учасники акцій у середу озвучили низку вимог до прем'єр-міністра країни Александара Вучича, який 2 квітня був обраний президентом.

Про це повідомляє Balkan Insight.

Протестувальники вимагають відставки спікера парламенту, голови державної виборчої комісії та керівників національного телебачення.

 

Вони заявлять, що ці чиновники незаконно сприяли перемозі Вучича. Зокрема, спікер, як вони стверджують, неправомірно призначив перерву в роботі парламенту в ході передвиборної кампанії напередодні президентських виборів.

 

Крім того, серед вимог є очищення списку виборців, який містить імена понад мільйона людей, які вже не мають права голосу, у тому числі загиблих сербів, і здійснення заходів щодо забезпечення незалежності суспільного мовлення від політичного впливу.

Якщо ці вимоги не будуть виконані, вони наполягають, що Сербія повинна провести позачергові парламентські вибори.

Нагадаємо, чинний прем'єр-міністр Сербії та лідер Сербської прогресивної партії Александар Вучич переміг у першому турі президентських виборів, які відбулися 2 квітня.

Опозиція заявляє про фальсифікації та тиск на ЗМІ під час передвиборчої кампанії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Символ окупації: як Естонія завершує декомунізацію у найбільш проросійському місті країни

Символом "ватного опору" в Естонії став радянський танк Т-34 у місті Нарві. Рішення прибрати його з публічного простору викликало протести.

Трамп готується до реваншу: що зможе завадити експрезиденту повернутися у Білий дім

Проміжні вибори, що пройдуть у листопаді, можуть призвести до посилення позицій Дональда Трампа, що зробить цілком реалістичними його президентські амбіції.

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.