Для інтеграції України в НАТО варто підвищити статус ЛитПолУкрБрига - польський екс-міністр

П'ятниця, 7 квітня 2017, 13:43

Литовсько-польсько-українська бригада (LITPOLUKRBRIG) має бути розширена до рівня дивізії.

Про це кореспонденту "Європейської правди" під час Київського безпекового форуму заявив екс-міністр оборони Польщі у 2007-2011 роках Богдан Клих.

"Як батько цієї ідеї, я дуже радий, що це вдалося реалізувати концепцію. Тепер треба дивитися, чи не настав момент перетворити цю бригаду на дивізію або навіть щось більше", – сказав він.

За словами екс-міністра, прикладом має стати німецько-дансько-польський армійський корпус, створений у 1997 році в Щецині. "Це було вкрай важливим кроком для нашої інтеграції в НАТО. І це дуже хороший приклад для України", – впевнений Клих.

Нагадаємо, в даний час чисельність LITPOLUKRBRIG становить 4,5 тис. осіб, з яких українських військовослужбовців – 560 осіб. Бригада призначена для участі в міжнародних миротворчих і гуманітарних операціях.

Раніше в Міноборони заявили, що бригада вже досягла рівня повної оперативної готовності.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Символ окупації: як Естонія завершує декомунізацію у найбільш проросійському місті країни

Символом "ватного опору" в Естонії став радянський танк Т-34 у місті Нарві. Рішення прибрати його з публічного простору викликало протести.

Трамп готується до реваншу: що зможе завадити експрезиденту повернутися у Білий дім

Проміжні вибори, що пройдуть у листопаді, можуть призвести до посилення позицій Дональда Трампа, що зробить цілком реалістичними його президентські амбіції.

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.