Суд у Нідерландах: Росія навмисне довела до банкрутства ЮКОС

Середа, 10 травня 2017, 10:39

Суд у Амстердамі постановив, що Росія свідомо виставила компанії ЮКОС надмірні вимоги щодо  покриття заборгованості перед державою, що призвело до банкрутства компанії в березні 2006 року.

Про рішення суду повідомляє видання NRC Handelsblad.

Суд постановив, що Росія порушила власне податкове законодавство, вимагаючи від ЮКОСу сплатити значні суми податків.  

Податкові претензії до компанії до початку 2006 року становили близько 9,8 млрд доларів. Тоді арбітражний суд Москви визнав компанію банкрутом та призначив ліквідатора. Суд постановив, що ліквідатор не мав права розпродувати активи компанії.

Постанова суду у Нідерландах аналогічна до рішення Європейського суду з прав людини у Стразбурзі, який у 2014 році постановив стягнути з Росії близько 2 мільярдів євро на користь колишніх акціонерів ЮКОСу.

Конституційний суд Росії дозволив РФ не виконувати рішення ЄСПЛ, ухваливши постанову, що рішення Європейського суду з прав людини за скаргою колишніх акціонерів компанії ЮКОС порушує положення російської Конституції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Євроінтеграція від Джонсона: що може стояти за новою ініціативою Британії

Це не перша спроба Великої Британії зібрати навколо себе групу країн, зробивши з них альтернативу Євросоюзу. Та чи потрібно це Україні?

Наближення до Шенгену: що дасть Україні спільний з Польщею контроль за кордоном

Україна може отримати шанс скоротити черги на кордоні з усіма своїми сусідами-членами Шенгену і стати на крок ближчою до безбар’єрної Європи.

Ірландський глухий кут: як Борис Джонсон створив проблему для Британії та ЄС

Британці практично йдуть на свідому погрозу порушити міжнародне право заради уникнення конфлікту в Північній Ірландії.