НАБУ: Юнкера дезінформували, альтернативи антикорупційному суду немає

П'ятниця, 14 липня 2017, 08:06

Заява президента Європейської комісії про створення спеціальної антикорупційної палати замість антикорупційного суду є наслідком цілеспрямованої дезінформації стосовно європейських партнерів України.

Так стверджує Національне антикорупційне бюро України у заяві, оприлюдненій на сайті НАБУ.

У НАБУ заявляють, що останнім часом навколо створення спеціалізованого антикорупційного суду у ЗМІ та в середовищі міжнародних партнерів України окремими депутатами та високопосадовцями цілеспрямовано поширюється думка, що створення окремого антикорупційного суду є невиправданим, витратним і тривалим процесом.

В якості альтернативи противники антикорсуду пропонують створити антикорупційні палати при існуючих судах загальної юрисдикції.

Однак в НАБУ наполягають, що альтернативи антикорупційному суду немає, а створення однієї антикорупційної палати є недостатнім.

"Однієї антикорупційної палати в межах існуючого суду, приміром, Верховного, буде недостатньо, адже одна палата не може поєднувати в собі усі три інстанції", - відзначають в НАБУ.

"Якщо ж іти шляхом створення аналогічних антикорупційних палат у нереформованих судах першої та апеляційної інстанцій, самий сенс створення Антикорупційного суду буде повністю нівельований. Ймовірно, саме у цьому зацікавлені особи, які поширюють дану ідею серед міжнародних партнерів, користуючись їхньою недостатньою обізнаністю з особливостями судової системи України", - ідеться у заяві.

Створення спеціалізованого антикорупційного суду є одним із зобов’язань, які Україна взяла на себе перед своїми міжнародними партнерами – Євросоюзом та Міжнародним валютним фондом, нагадали в НАБУ.

Нагадаємо, за підсумками саміту Україна-ЄС президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер заявив, що Євросоюз погодився на створення антикорупційної палати в Україні замість створення окремого суду.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.