У Польщі звинуватили РФ у фальсифікації історії Другої світової війни

П'ятниця, 28 липня 2017, 16:32

Польський інститут національної пам'яті звинуватив Міноборони Росії у фальсифікації історії Другої світової війни.

Про це йдеться у заяві ІНП.

"Публікація старанно відібраних документів, аби довести згори нав'язану тезу (про визнання поляками солдатів Червоної армії винятково за "визволителів"), документів, вирваних з контексту у супроводі необ'єктивного коментаря, фальсифікує історію" – йдеться у заяві.

Заява інституту національної пам'яті стала відповіддю на публікацію минулого тижня російським Міноборони архівних документів про звільнення Польщі від нацизму.

Реклама:

На думку російської сторони, оприлюднені телеграми, доповідні записки, рапорти і бойові донесення спростовують пануючу у Польщі думку, що Червона армія принесла країні не звільнення, а нове поневолення.

В ІНП наголошують, що неправду написано вже у вступі, який передує оприлюдненим документам, в якому сказано, що влітку 1944 року "розпочалося звільнення Польщі з-під німецько-фашистської окупації".

"Автори публікації забувають, що влітку 1944 року обов'язковим був довоєнний кордон, а Червона армія перейшла його вже у січні 1944 року. Від того часу розпочалося "визволення" Польщі, символом якого стали безславні події у Вільнюсі", – заявили в Інституті національної пам'яті, нагадуючи, як тоді у Вільнюсі червоноармійці оточили і роззброїли близько 8 тисяч солдатів Армії крайової, яких потім вивезли до радянських таборів.

Щодо документів, опублікованих Міноборони РФ, в ІНП стверджують, що вони не несуть нічого нового і подібні документи вже оприлюднювалися відомством раніше.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: