У Польщі звинуватили РФ у фальсифікації історії Другої світової війни

П'ятниця, 28 липня 2017, 16:32

Польський інститут національної пам'яті звинуватив Міноборони Росії у фальсифікації історії Другої світової війни.

Про це йдеться у заяві ІНП.

"Публікація старанно відібраних документів, аби довести згори нав'язану тезу (про визнання поляками солдатів Червоної армії винятково за "визволителів"), документів, вирваних з контексту у супроводі необ'єктивного коментаря, фальсифікує історію" - йдеться у заяві.

Заява інституту національної пам'яті стала відповіддю на публікацію минулого тижня російським Міноборони архівних документів про звільнення Польщі від нацизму.

На думку російської сторони, оприлюднені телеграми, доповідні записки, рапорти і бойові доноси спростовують пануючу у Польщі думку, що Червона армія принесла країні не звільнення, а нове поневолення.

В ІНП наголошують, що неправду написано вже у вступі, який передує оприлюдненим документам, в якому сказано, що влітку 1944 року "розпочалося звільнення Польщі з-під німецько-фашистської окупації".

"Автори публікації забувають, що влітку 1944 року обов'язковим був довоєнний кордон, а Червона армія перейшла його вже у січні 1944 року. Від того часу розпочалося "визволення" Польщі, символом якого стали безславні події у Вільнюсі", - заявили в Інституті національної пам'яті, нагадуючи, як тоді у Вільнюсі червоноармійці оточили і роззброїли близько 8 тисяч солдатів Армії крайової, яких потім вивезли до радянських таборів.

Щодо документів, опублікованих Міноборони РФ, в ІНП стверджують, що вони не несуть нічого нового і подібні документи вже оприлюднювалися відомством раніше.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Дерева замість автомобілів: як змінити пріоритети міста, дослухаючись до дітей

Діти стали нашими головними адвокатами, які поступово змінили думку дорослих. Ми плануємо посадити 2 мільйони дерев, щоб захистити місто від пилу та вітрів.

Битва за Рим: як Італія знайшла протиотруту від популістів

Провал популістів дає надію на зміну тренду - для перемоги більше не обов'язково просто наобіцяти найбільше за всіх. І це може мати світоглядні наслідки вже на наступних парламентських виборах. 

Злочини навколо Земана: як оточення президента обманювало Чехію

Найближче оточення президента Земана готується до кримінальних звинувачень і, можливо, вже почало термінову евакуацію до РФ.