Єврокомісія профінансує енергопроект Франції та Ірландії в обхід Британії

Середа, 5 липня 2017, 14:19

Європейська комісія виділила 4 мільйони євро на проект, який зв'яже французькі та ірландські електромережі через підводний кабель.

Про це повідомляє Euractiv.

Ірландські депутати назвали цей проект "очевидним рішенням" енергетичної залежності Ірландії від Британії після Brexit.

Проект Celtic Interconnector - 600-кілометровий підводний кабель потужністю 700 МВт, який зв'яже південний берег Ірландії з північно-західним узбережжям Франції.

 

Він зможе забезпечити достатню кількість електроенергії для живлення 450 тисяч будинків, а надлишкова відновлювана енергія зможе йти туди, де є великий попит, особливо в вітряні або сонячні дні.

Франція та Ірландія представили техніко-економічного обґрунтування проекту у 2016 році і тепер Єврокомісія виділила кошти для фінальної стадії проектування, проведення громадських консультацій та підготовки фактичного будівництва.

Проект вважається важливим для завершення внутрішнього енергетичного ринку ЄС. Він також допоможе підвищити інтенсивність широкосмугового зв'язку Ірландії, оскільки кабель включатиме оптично-волоконний зв'язок.

Після Brexit інтерконнектор буде єдиним енергетичним зв’язком Ірландії з країною-членом ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Країна без олігархів: як Польщі вдалося уникнути союзу великого бізнесу та влади

Особливості польської приватизації не дозволили з'явитися потужним олігархам, як це було у сусідніх країнах. Як це вдалося і чи не має цей шлях своїх недоліків?

CBAM по експорту: що таке "вуглецевий податок" ЄС та чим він загрожує Україні

Кліматичні ініціативи Євросоюзу вдарять по найболючішому: торгівлі між Україною та ЄС. Що в такій ситуації варто робити Києву?

Меркель не лише з Путіним: де канцлерка опиралася диктаторам, а де йшла на поступки

Якими були взаємини Ангели Меркель з диктаторами сучасності? ЄвроПравда публікує у скороченому вигляді один з розділів нової біографії канцлерки.