США не визнають референдум курдів та закликають до спокою

Субота, 30 вересня 2017, 10:44

Сполучені Штати Америки не визнають односторонній референдум про незалежність, проведений 25 вересня в Іракському Курдистані, та закликають поважати конституційно делеговану роль центрального уряду Іраку.

Про це йдеться у заяві держсекретаря США Рекса Тіллерсона.

"У голосуванні та результатах відсутня легітимність, і ми продовжуємо підтримувати об'єднаний, федеративний, демократичний та успішний Ірак", - заявив Тіллерсон.

"Ми закликаємо до спокою та припинення звинувачень і взаємних погроз. Ми закликаємо уряд Іракського Курдистану поважати конституційно делеговану роль центрального уряду та закликаємо центральний уряд відкинути погрози та навіть натяки на можливе використання сили", - йдеться у заяві.

Нагадаємо, 25 вересня у курдський автономії Іраку пройшов референдум про підтримку незалежності. Референдум не було визнано ані центральним урядом Іраку, ані іншими країнами.

Читайте також на сайті "ЄвроПравди": "Референдум, що дає шанс ІДІЛ: чому світ не вітає незалежність Курдистану".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua

Статті

Битва за Рим: як Італія знайшла протиотруту від популістів

Провал популістів дає надію на зміну тренду - для перемоги більше не обов'язково просто наобіцяти найбільше за всіх. І це може мати світоглядні наслідки вже на наступних парламентських виборах. 

Злочини навколо Земана: як оточення президента обманювало Чехію

Найближче оточення президента Земана готується до кримінальних звинувачень і, можливо, вже почало термінову евакуацію до РФ.

Від проривів до відкатів: що відбувається із виконанням Угоди про асоціацію

Понад чверть зобов’язань, передбачених Угодою про асоціацію, Україною виконано повністю. Однак щодо ще однієї чверті завдань робота навіть не розпочиналася.