Посли ЄС досягли компромісу щодо декларації саміту "Східного партнерства"

Середа, 11 жовтня 2017, 16:54

Посли країн Євросоюзу досягли компромісу щодо тексту декларації для саміту "Східного партнерства", який відбудеться у листопаді в Брюсселі.

Про це повідомив у Twitter брюссельський кореспондент "Радіо Свобода" Рікард Йозвяк.

"Є компроміс серед країн-членів ЄС щодо декларації "Східного партнерства". Тепер текст передають Україні, Грузії, Молдові, Білорусі, Вірменії та Азербайджану", - написав Йозвяк.

Раніше він повідомив, що ЄС працює над компромісом щодо згадки про європейські прагнення України, Молдови та Грузії в декларації.

За його інформацією, ця згадка може бути збережена у разі внесення до декларації згадки про голландський додаток до Угоди про асоціацію Україна-ЄС, який був узгоджений в грудні 2016 року.

Нагадаємо, у липні 19-й саміт Україна-ЄС завершився без схвалення підсумкової заяви чи спільної декларації через розбіжності щодо формулювання про "європейські прагнення України" - Київ наполягав на цій фразі, Нідерланди і інші країни були проти.

Читайте також на сайті ЄвроПравди: "Партнерство на три роки: що ЄС готовий надати Україні, Молдові та Грузії".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Як українка стала активісткою року в Польщі. Історії про "кров", посла РФ та блокаду кордону

Наталія Панченко: "Поліції я офіційно оголосила, що це спонтанне мирне зібрання... Згодом проти нас почали замовляти тітушок".

Допомога Путіну під маскою екології: що не так з ініціативою Єврокомісії

Вже 6 липня Європейський парламент голосуватиме за ініціативу визнати проєкти будівництва газових та атомних електростанцій як "зелених" та екологічних.

Канадський прецедент: як конфісковані російські активи будуть передані Україні

Канада першою із західних країн законодавчо прописала можливість використовувати на підтримку України конфісковані російські активи, що потрапили під санкції через війну.