Парламент Республіки Сербської схвалив резолюцію проти членства в НАТО

Середа, 18 жовтня 2017, 13:06
Версія для друку Коментарі

Парламент Республіки Сербської, державного утворення у складі Боснії та Герцеговини, схвалив резолюцію, яка опротестовує можливе членство країни в НАТО.

Про це повідомляє Associated Press.

Резолюція про захист конституційного ладу і проголошення військового нейтралітету, яка не має законодавчої сили, є символічним заходом, що є частиною давніх зусиль проросійських політиків у Боснії запобігти приєднанню країни до Північноатлантичного альянсу, відзначає агентство.

У документі парламент Республіки Сербської наполягає на військовому нейтралітеті Боснії.

Опозиційні депутати не брали участі в голосуванні, оскільки їх прогнали з залу через шумні протести щодо інших, непов’язаних з резолюцією питань.

Традиційно проросійські боснійські серби виступають проти членства в Альянсі після бомбардувань НАТО у 1990-их роках. Антинатівські настрої розділяє і сусідня Сербія.

Однак боснійці та хорвати, які складають абсолютну більшість населення Боснії – 65% - підтримують приєднання до силового блоку.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Сергій Сидоренко, Юрій Панченко, Європейська правда

На порозі торговельної війні: Україна та ЄС вийшли на новий етап суперечки про ліс-кругляк

Днями Україні доведеться ухвалити непросте рішення. Його наслідки можуть виявитися болючими або для країни, або особисто для президента. Євросоюз вже написав до Києва листа, в якому дав кілька варіантів та попередив, що "замовчати" проблему не вийде...

Сергій Сидоренко, Європейська правда

Заступниця генсека НАТО: У рішенні саміту Альянсу точно буде йтися про Україну

Роуз Геттемюллер: "У вас усі сконцентровані на обгортці, на формі! Всі питають: а чи буде у нас ПДЧ? Я взагалі не бачу для вас потреби так перейматися отриманням Плану дій щодо членства. Річні національні програми ведуть вас точно тією дорогою..."


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter