Климпуш-Цинцадзе: наша мета - почати дискусію з НАТО про запровадження ПДЧ

Середа, 18 жовтня 2017, 17:07
Версія для друку Коментарі

Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе заявляє, що на сьогодні метою є початок дискусії з НАТО про запровадження Плану дій щодо членства України.

Про це вона сказала під час спільних комітетських слухань Комітетів Верховної Ради у закордонних справах, з питань європейської інтеграції та з питань національної безпеки і оборони, повідомляє УНІАН.

"Ми сьогодні не плануємо подавати заявку на членство в НАТО. Ми зосереджені на внутрішніх перетворення, на внутрішніх реформах і маємо чіткий графік роботи", - зазначила урядовець.

Вона наголосила, що серед першочергових завдань є посилення обороноздатності держави, реформа сектору безпеки і оборони відповідно до рекомендацій Альянсу, а також переведення Збройних Сил на стандарти НАТО.

"Пріоритетом цих змін сьогодні є досягнення відповідності критеріям членства в Альянсі. Наша мета сьогодні - це почати дискусію з НАТО і державами-членами Альянсу про запровадження Плану дій щодо членства України як проміжного і радше, підготовчого, етапу щодо членства", - сказала Климпуш-Цинцадзе.

Предметний діалог щодо ПДЧ, вважає вона, необхідно налагоджувати поступово і розширювати співпрацю, підвищуючи одночасно рівень сумісності з Альянсом.

"Політичне рішення, згідно з декларацією Бухарестського саміту, яке є єдиним, що Україна і Грузія стануть членами НАТО, як на мене, вже було прийнято. І ПДЧ - це процедура імплементації цього рішення. І початок цієї процедури, на жаль, затягується", - зауважила віце-прем'єр.

За її словами, "лунають заяви, що мовляв, Україна не готова до ПДЧ, і саме через цю неготовність воно не може бути наданим".

"Як на мене, до ПДЧ не можна бути готовим або не готовим. ПДЧ є інструментом, є механізмом, він не є гарантією чи ознакою набуття членства, а власне, механізмом для підготовки до такого членства", - пояснила Климпуш-Цинцадзе.

Крім того, вона висловила думку, що протягом багатьох років незалежності України було втрачено той темп, який країна могла мати в наближенні до Альянсу. Зокрема, через тривалі внутрішньополітичні дебати.

"Досить важко повернути ті втрачені позиції. А ті реформи, які здійснюються протягом останніх років, демонструють відчутні результати, але, напевно, недостатні, щоб ми могли говорити про свою взаємосумісність з країнами НАТО", - додала представник Кабміну.

Раніше повідомлялося, що наступного року річна національна програма (РНП)  Україна-НАТО буде підготовлена за принципу Плану дій щодо членства.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Центр "Нова Європа"

Достукатися до ЄС: навіщо Україні дискусія про майбутнє Європи

Лідери ЄС розпочали дебати щодо майбутнього Євросоюзу, його цілей, очікувань та потреб. Якщо Україна хоче, аби її інтереси також бралися до уваги у розбудові європейського дому, то потрібно передусім заявити про них. Тому Київ просто зобов’язаний порушити монополію країн-членів ЄС говорити про майбутнє Європи.

Сергій Сидоренко, Європейська правда

Курт Волкер: "Джавеліни" будуть частиною допомоги, але йдеться про значно більше

Спецпредставник США з питань України: "Буде помилкою сприймати цю історію як суперечку між Заходом та Порошенком. Це не так. Самій Україні потрібне це законодавство!.. Нове антикорупційне законодавство має бути максимально жорстким..."


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter