Климпуш-Цинцадзе: наша мета - почати дискусію з НАТО про запровадження ПДЧ

Середа, 18 жовтня 2017, 17:07
Версія для друку Коментарі

Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе заявляє, що на сьогодні метою є початок дискусії з НАТО про запровадження Плану дій щодо членства України.

Про це вона сказала під час спільних комітетських слухань Комітетів Верховної Ради у закордонних справах, з питань європейської інтеграції та з питань національної безпеки і оборони, повідомляє УНІАН.

"Ми сьогодні не плануємо подавати заявку на членство в НАТО. Ми зосереджені на внутрішніх перетворення, на внутрішніх реформах і маємо чіткий графік роботи", - зазначила урядовець.

Вона наголосила, що серед першочергових завдань є посилення обороноздатності держави, реформа сектору безпеки і оборони відповідно до рекомендацій Альянсу, а також переведення Збройних Сил на стандарти НАТО.

"Пріоритетом цих змін сьогодні є досягнення відповідності критеріям членства в Альянсі. Наша мета сьогодні - це почати дискусію з НАТО і державами-членами Альянсу про запровадження Плану дій щодо членства України як проміжного і радше, підготовчого, етапу щодо членства", - сказала Климпуш-Цинцадзе.

Предметний діалог щодо ПДЧ, вважає вона, необхідно налагоджувати поступово і розширювати співпрацю, підвищуючи одночасно рівень сумісності з Альянсом.

"Політичне рішення, згідно з декларацією Бухарестського саміту, яке є єдиним, що Україна і Грузія стануть членами НАТО, як на мене, вже було прийнято. І ПДЧ - це процедура імплементації цього рішення. І початок цієї процедури, на жаль, затягується", - зауважила віце-прем'єр.

За її словами, "лунають заяви, що мовляв, Україна не готова до ПДЧ, і саме через цю неготовність воно не може бути наданим".

"Як на мене, до ПДЧ не можна бути готовим або не готовим. ПДЧ є інструментом, є механізмом, він не є гарантією чи ознакою набуття членства, а власне, механізмом для підготовки до такого членства", - пояснила Климпуш-Цинцадзе.

Крім того, вона висловила думку, що протягом багатьох років незалежності України було втрачено той темп, який країна могла мати в наближенні до Альянсу. Зокрема, через тривалі внутрішньополітичні дебати.

"Досить важко повернути ті втрачені позиції. А ті реформи, які здійснюються протягом останніх років, демонструють відчутні результати, але, напевно, недостатні, щоб ми могли говорити про свою взаємосумісність з країнами НАТО", - додала представник Кабміну.

Раніше повідомлялося, що наступного року річна національна програма (РНП)  Україна-НАТО буде підготовлена за принципу Плану дій щодо членства.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

powered by lun.ua

ПУБЛІКАЦІЇ
Ганна Шелест, для Європейської правди

Brexit зупинився на кордоні: як проблема Північної Ірландії ламає переговори Великої Британії та ЄС

По обидва боки ірландського кордону є політики та активісти, які сподіваються на відновлення об’єднаної Ірландії. На думку колишнього міністра юстиції Ірландії Майкла МакДауела, ще 10 років тому він не міг уявити об’єднану Ірландію, але сьогодні готовий сказати "можливо"...

Юрій Панченко, Європейська правда

Уряд на свята: що стоїть за ротацією польської влади

Пауза у реконструкції уряду Польщі одночасно означає збереження нинішнього курсу щодо України. Головний дипломат поки зберігає свою посаду, а отже, найближчі півтора місяці МЗС Польщі продовжить старанно торпедувати відносини з Україною.


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter