У Німеччині пропонують створити фонд для реструктуризації держборгів єврозони

Субота, 7 жовтня 2017, 12:11

Міністр фінансів Німеччини Вольфганг Шойбле підготував альтернативний проект розвитку Єврозони.

Про це повідомляє Spiegel, журналісти якого вже ознайомилися із цим проектом.

Пропозиція німецького Мінфіну має стати альтернативою проекту президента Франції Емануеля Макрона, який пропонує створення посади міністра фінансів Єврозони.

Натомість у відомстві Шойбле пропонують посилити повноваження Европейського стабілізаційного механізму (ESM), перетворивши його на потужній загальноєвропейський парасольковий фонд, що має залучатися у випадку реструктуризації державного боргу країнами, що входять у Єврозону.

У такому випадку фонд  має забезпечити "справедливий розподіл тягаря між ESM та приватними кредиторами". При цьому він буде нести відповідальність за "реструктуризацію майбутніх боргів та координацію".

У німецькому Мінфіні зазначають – виконання таких функцій вимагатиме посилення фінансової  потужності ESM. Наразі він має 60 млрд власних коштів, наданих Єврокомісією, а також може надавати гарантії, підтверджені країнами єврозони,  на суму 440 млн євро. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Без Качинського: навіщо польська влада розпочала масштабне оновлення

Відхід з польського уряду найвпливовішого політика країни дає старт масштабній реконструкції – правляча коаліція поступово починає готуватися до наступних парламентських виборів.

Розкол через Україну: як російська агресія змінила політику Італії

З політичної сцени Італії поступово йдуть ті політики, які довгі роки вважалися провідниками інтересів РФ та особисто Путіна.

Санкції випробовують на стійкість: як олігархи Путіна оскаржують рішення ЄС

Російські олігархи шукають способи вийти з-під санкцій. Втім, шансів судово оскаржити їх насправді менше, ніж можуть запевняти консультанти.