У Південній Кореї розповіли подробиці прориву дезертира з КНДР

Вівторок, 14 листопада 2017, 12:24

Чотири солдати КНДР  близько 40 разів вистрілили у свого товариша, який вперше за понад 30 років вирішив прорватися у Південну Корею.

Подробиці прориву розповіли у вівторок у Південній Кореї, повідомляє The Associated Press.

У понеділок північнокорейський солдат скерував джип у напрямку спільної зони безпеки між Кореями. Після того, як колесо потрапило у вибоїну, солдат залишив автомобіль і побіг у напрямку Південної Кореї.

За ним гналися інші північнокорейські військові, обстрілюючи дезертира. Загалом вони зробили близько 40 пострілів, 5 з яких влучили в ціль.

Солдата потім знайшли у купі листя з південного боку спільної зони безпеки між Кореями. Після цього його з допомогою гелікоптера ООН доправили до медичного центру Аджу. Там солдату зробили операцію, яка тривала протягом п’яти годин.

Військові Південної Кореї розповідають, що у дезертира були численні пошкодження внутрішніх органів, однак його життя було поза загрозою. Зараз він підключений до апарату штучного дихання, медики оцінюють стан як "вкрай загрозливий" і зазначають, що наступні 10 днів будуть визначальними для видужання.

Станом на полудень вівторка офіційні медіа Північної Кореї не повідомили про інцидент. Раніше вони звинувачували південну Корею у викраденні або підбурюванні до втечі громадян КНДР. З кінця війни 1950-53 років близько 30 тисяч північних корейців втекли до Південної Кореї, здебільшого через Китай.

Інцидент став першим за тривалий час, коли дійшло до стрілянини у спільній зоні безпеки. У 1984 році північнокорейські солдати і військові командування ООН обмінялися пострілами, коли в напрямку півдня з КНДР втік громадянин СРСР. У 1998 та 2007 роках також фіксували випадки дезертирства солдатів КНДР, однак до пострілів тоді не дійшло.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Курс на анексію: з якими викликами вже незабаром може зіткнутися влада Грузії

Офіційний Тбілісі намагається проводити максимально безконфліктну до РФ політику. Та чи збереже це від анексії грузинські території?

"Це не наша війна"? Що означає угорський підхід до агресії РФ проти України

Спільним інтересом наших держав є європейська інтеграція українського народу, із гарантуванням прав угорців Закарпаття.

Глава посольства США: Україна також може вступити до НАТО без ПДЧ

Крим і Донбас – це Україна, і цей факт матиме величезне значення, коли ми будемо ухвалювати рішення про вашу подальшу підтримку у війні.