Орбан заявив про підтримку Ягланда у конфлікті з Україною, в Раді Європи не коментують

Понеділок, 20 листопада 2017, 17:43

Сайт уряду Угорщини повідомив, що генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд підтримав ключову позицію прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана у конфлікті з Україною; тим часом в Страсбурзі утримуються від підтвердження чи спростування цього твердження.

Повідомлення про переговори Орбана та Ягланда було опубліковане на урядовому порталі.

В ньому угорський уряд зробив повідомлення не лише від свого імені, але також від імені Ягланда. "Сторони наголосили: фундаментальним принципом Європи є те, що вже існуючі права меншин не можуть бути скасовані або зменшені", - йдеться в урядовому повідомленні.

Ця позиція звучить від Угорщини в останні тижні: Орбан наполягає на існуванні даного принципа, і на цій підставі прогнозує продовження тиску на Київ, навіть якщо "Венеціанка" захистить освітній закон.

"Європейська правда" звернулася до офісу генсека РЄ, там заявили, що не коментуватимуть дану фразу, але запевнили, що Ягланд "чекає на рішення Венеціанської комісії для більшої ясності".

В той же час у РЄ зазначили, що освітній закон не був єдиною темою обговорення під час зустрічі Ягланда і Орбана.

"Більша частина зустрічі була присвячена поточним подіям в Європі, зокрема в Туреччині та Росії, а також нещодавнім рішенням цих країн стосовно Ради Європи. Пан Ягланд був зацікавлений у поглядах Угорщини як однієї з країн Вишеградської групи" - повідомив речник генсека РЄ у коментарі ЄвроПравді.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Антиреформа СБУ: як парламент пропонує змінити контррозвідку та чим це небезпечно

Під приводом війни Верховній раді пропонують посилити СБУ додатковими повноваженнями без справжнього реформування.

Чому ЄС має визнати Україну країною-кандидатом просто зараз

ЄС має запропонувати Україні не лише план відбудови, а й створення її незалежних інституцій, необхідних для того, щоб бути частиною Євросоюзу.

Чому візит Анджея Дуди до Києва став знаковим для відносин України та Польщі

Візит президента Анджея Дуди в Київ засвідчив повне відновлення довіри між Польщею та Україною. Новий рівень відносин має закріпити анонсований договір.