Україна та Польща домовилися, як скорочуватимуть "чорні списки" - Дещиця

Вівторок, 21 листопада 2017, 20:03

Посол України в Польщі Андрій Дещиця повідомив, що Україна та Польща домовилися про скорочення так званих чорних списків.

Про це він заявив в інтерв'ю "Укрінформ" за підсумками зустрічі співголів консультаційного комітету президентів України і Польщі Костянтина Єлісєєва та Кшиштофа Щерського.

Зустріч відбулася минулої п'ятниці у Кракові.

"Існування списку на заборону в'їзду в якусь країну громадянам інших держав аргументується тим, що ці особи можуть нести загрозу нацбезпеці держави. Така практика існує в усьому світі. Оскільки з боку польського МЗС звучали заяви, що вони створили списки, де є українські державні службовці, це питання також обговорювалося у Кракові.

Сторони визнали, що потрібно працювати над тим, щоб у таких списках не було осіб, які, попри інші політичні та наукові переконання, займають посади в державних органах і не несуть загрози для національної безпеки", - сказав він.

Дещиця повідомив, що у Кракові було домовлено, що з ініціативи співголів буде ще раз переглянуто існуючі списки, оскільки вони створюються відповідними спецслужбами, і треба підійти зважено до кожного випадку.

"У цих списках мають залишитися лише особи, які справді своєю діяльністю загрожують безпеці країни, які порушили законодавство країни, наприклад, через незаконне відвідання окупованих території України чи участь в акціях проти територіальної цілісності й державного суверенітету. На жаль, так сталося, що домовленості було досягнуто у п'ятницю, а в суботу пан Шеремета поїхав на кордон. Звичайно, на цей момент ці домовленості ще не почали працювати", - пояснив посол.

Надаємо, МЗС Польщі офіційно підтвердив початок дії "чорного списку" українців, створеного через протиріччя щодо історичних питань.

18 листопада польські прикордонники не пропустили до Польщі Святослава Шеремету. Йому повідомили, що в'їзд у Польщу і Шенгенську зону заборонено на рік. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.