Туска вкотре допитають у справі Смоленської катастрофи

Вівторок, 12 грудня 2017, 18:50

Екс-прем’єр Польщі, а нині голова Європейської ради Дональд Туск 23 квітня 2018 року дасть свідчення у справі Смоленської катастрофи.

Про це повідомляє Polskie Radio.

Окружний суд Варшави 23 квітня 2018 року допитає екс-прем’єра як свідка у справі Томаша Арабського (екс-голови канцелярії прем’єра Туска), якого судять за невиконання службових обов’язків під час організації візиту президента Польщі Лєха Качинського до Катині 10 квітня 2010 року.

 Про визначення судом дати слухання екс-прем’єра Польщі поінформував речник Окружного суду у Варшаві з кримінальних справ Пйотр Боярчик.

"Сьогодні (12 грудня) Окружний суд у Варшаві на відкритому засіданні вирішив, що 23 квітня 2018 року о 10:00 відбудеться допит як свідка екс-прем’єра Дональда Туска", - сказав він.

Як відомо, у процесі в Окружному суді Варшави, крім Томаша Арабскього, проходять також чотири інші чиновники – двоє з канцелярії прем’єра і двоє з посольства Польщі у Москві.

Приватний обвинувальний акт направила частина родин жертв Смоленської катастрофи.

Підсудні не визнають своєї вини. Їм загрожує до 3-х років позбавлення волі.

Нагадаємо, 10 квітня 2010 року неподалік летовища "Сєвєрний", що поблизу Смоленська, розбився літак Ту-154 з президентом Польщі Лехом Качинським на борту.

У катастрофі загинуло 96 осіб. Польська делегація прямувала на заходи з нагоди 70-ї річниці Катинського злочину.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Кандидатський статус для України: аргументи на користь та на шкоду Києву

Україна має достатньо аргументів на підтримку рішення про надання статусу кандидата у члени ЄС і контраргументів проти потенційних застережень.

Як російсько-українська війна змусила Японію відновити конфлікт з РФ

Невирішені територіальні суперечки з РФ, найвищий рівень підтримки України та допомога, заради якої довелося переступати через власні принципи – все це про Японію. 

Підтримка тим, хто надихає світ: як ЄС допомогає українцям

Історія судитиме всю міжнародну спільноту за те, як ми допомагаємо українському народу пережити найгіршу гуманітарну катастрофу в Європі з часів Другої світової війни.