Прем'єр Ізраїлю назвав ООН "домом брехні" через резолюцію щодо Єрусалима

Четвер, 21 грудня 2017, 14:46

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху назвав ООН "домом брехні" напередодні голосування за проект резолюції, що закликає США відмовитися від визнання Єрусалима столицею Ізраїлю.

Про це повідомляє Reuters.

"Держава Ізраїль повністю відкидає це голосування, навіть перед тим, як пройде затвердження (резолюції - Ред.)", - сказав Нетаньяху в час виступу у місті Ашдод.

Прем'єр Ізраїлю у своїй промові подякував президенту США Дональду Трампа та посланцю США в ООН Ніккі Гейлі за їх "сміливу і безкомпромісну позицію".

Він також повторив свій прогноз, що інші країни в кінцевому підсумку будуть наслідувати приклад Вашингтон щодо перенесення своїх посольств з Тель-Авіва до Єрусалима.

"Ставлення до Ізраїлю у багатьох країнах, на всіх континентах, поза стінами ООН, змінюється і в кінцевому підсумку проникне в ООН - дім брехні", - додав він.

Як відомо, 193 члени Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй проведуть рідкісну спеціальну сесію сьогодні, 21 грудня, на прохання мусульманських держав щодо рішення президента США Дональда Трампа про визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю.

Як відомо, таке голосування не є зобов'язуючим, однак має політичну вагу.

Зазначимо, що згідно з резолюцією Генеральної Асамблеї "Єдність на користь світу" 1950 року, Асамблея може вживати заходів, якщо Рада Безпеки не здатна діяти через голосування проти одного зі своїх постійних членів у випадку, коли існують підстави вбачати загрозу миру, порушення миру чи акт агресії.

Асамблея може негайно розглянути це питання з метою надати членам Організації необхідні рекомендації щодо колективних заходів для підтримування чи відновлення міжнародного миру та безпеки.

Нагадаємо, Сполучені Штати наклали вето на резолюцію ООН про скасування рішення президента США Дональда Трампа щодо проголошення Єрусалима столицею Ізраїлю.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.