МЗС Литви не бачить змісту у зустрічах з Росією на високому політичному рівні

Середа, 10 січня 2018, 12:23
Версія для друку Коментарі

Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс заявив, що в політичних зустрічах з Росією сенсу немає, водночас неполітичні зв'язки з РФ підтримуються.

Про це повідомляє Delfi.

Минулого тижня прем'єр Литви Саулюс Скверняліс заявив, що литовсько-російська міжурядова комісія, яка не збиралася на засідання шість років, могла б відновити свою діяльність.

Президент Даля Грібаускайте назвала таку ініціативу глави уряду безвідповідальною.

Глава МЗС пояснив, що робота міжурядової комісії двох країн припинилася в 2011 році, коли Росія висунула "ультимативний список домашньої роботи" як умову для зустрічей комісії.

"Ми дійсно зараз не бачимо сенсу у зустрічах високого політичного рівня, більше того, вони нічого додаткового не можуть вирішити за винятком політизації ситуації, в певному сенсі такий досвід у нас вже точно є", - сказав міністр в середу радіостанції Ziniu radijas.

Разом з тим, за словами Лінкявічюса, неполітичне співробітництво з РФ в деяких сферах навіть зростає.

"Якщо подивитися на те, що відбувається в Росії, не в політичному, а в повсякденному житті, то у нас дуже багато всяких факторів. Чесно кажучи, деякі показники навіть позитивні - наприклад, в минулому році майже на 30% зріс експорт в Росію, незважаючи на не дуже інтенсивні відносини і взаємні санкції", - сказав Лінкявічюс.

Він додав, що також зросли туристичні потоки, активно працюють візові центри та підписано кілька важливих угод.

"Я б виділив завершення в кінці минулого року роботи з демаркації кордону з Росією, це величезна робота, вона тривала 12 років... Практично ми завершили переговори про нерухоме дипломатичне майно, продовжаться прикордонні та інші проекти. Звичайно, інтенсивними ці відносини назвати не можна, проте ті справи, які повинні бути, необхідні контакти, відбуваються", - сказав міністр.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Сергій Сидоренко, Юрій Панченко, Європейська правда

На порозі торговельної війні: Україна та ЄС вийшли на новий етап суперечки про ліс-кругляк

Днями Україні доведеться ухвалити непросте рішення. Його наслідки можуть виявитися болючими або для країни, або особисто для президента. Євросоюз вже написав до Києва листа, в якому дав кілька варіантів та попередив, що "замовчати" проблему не вийде...

Сергій Сидоренко, Європейська правда

Заступниця генсека НАТО: У рішенні саміту Альянсу точно буде йтися про Україну

Роуз Геттемюллер: "У вас усі сконцентровані на обгортці, на формі! Всі питають: а чи буде у нас ПДЧ? Я взагалі не бачу для вас потреби так перейматися отриманням Плану дій щодо членства. Річні національні програми ведуть вас точно тією дорогою..."


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter