У парламенті Молдови пропонують вивести країну з СНД

Четвер, 18 січня 2018, 13:23

Парламент Молдови розгляне проект постанови про вихід країни з СНД, зареєстрований депутатами від Ліберальної партії.

Про це повідомляє Newsmaker.

Автори проекту зазначають, що Російська Федерація неодноразово порушувала Угоду про створення СНД. Ліберали вважають, що це проявлялося "у підтримці сепаратистського режиму в Придністров'ї", у "військовый агресії проти Республіки Молдова в 1992 році", в "окупації і анексії частини території суверенної України".

"Членство в СНД не принесло Молдові нічого, всі рішення в цій організації приймаються виключно в інтересах Росії", - йдеться в пояснювальній записці до проекту.

Автори також зазначають, що перший демократичний парламент Молдови (1990-1994) відмовився вступати в СНД.

"З огляду на, що Російська Федерація не виконує положення Угоди про створення СНД, а Республіка Молдова прагне в ЄС, вважаємо за необхідне денонсувати Угоду про створення СНД", - наголошується в документі.

Президент Ігор Додон назвав ініціативу лібералів "ризикованим проектом". "Що значить вихід з СНД? Це означає, що ми виходимо з усіх угод, які у нас є", - заявив він.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Символ окупації: як Естонія завершує декомунізацію у найбільш проросійському місті країни

Символом "ватного опору" в Естонії став радянський танк Т-34 у місті Нарві. Рішення прибрати його з публічного простору викликало протести.

Трамп готується до реваншу: що зможе завадити експрезиденту повернутися у Білий дім

Проміжні вибори, що пройдуть у листопаді, можуть призвести до посилення позицій Дональда Трампа, що зробить цілком реалістичними його президентські амбіції.

Боротьба за Білорусь: навіщо Україні встановлювати відносини з "тіньовим урядом" Тихановської

Українська влада не спілкується ані з самопроголошеною владою Білорусі, ані з антилукашенківською опозицією – і як наслідок, ми втрачаємо підтримку навіть опозиційних лідерів думок.