Литва святкує 100-річчя відновлення держави

П'ятниця, 16 лютого 2018, 09:50

16 лютого у Литві проходять урочистості з нагоди століття відновлення незалежності Литовської держави.

Як повідомляє телерадіокомпанія LRT, святкування розпочнуться вже з ранку з урочистої ходи молоді вулицями старого міста у Вільнюсі.

Опівдні біля президентського палацу пройде церемонія підняття прапорів балтійських держав. Під час заходу над центром литовської столиці пролетять винищувачі повітряної місії НАТО і будуть зроблені три почесних артилерійських залпи.

О 12.30 задзвонять дзвони усіх церков Литви – саме в цей час 100 років тому був підписаний Акт про відновлення незалежності Литви.

Увечері на проспекті Гедимінаса у Вільнюсі запалять 100 "багать свободи".

У святкуванні візьмуть участь 11 іноземних делегацій.

Серед них глави держав і урядів, керівники ЄС, а також представниця королівської родини. Зокрема, йдеться про глав держав і урядів Німеччини, Фінляндії, Ісландії, України, Латвії, Естонії, Грузії, Польщі. Як зазначається, президент Польщі відвідує не лише урочистості, а й здійснює офіційний візит, чого не було у двосторонніх відносинах країн вже вісім років.

В урочистостях візьме участь кронпринцеса Вікторія, наступниця престолу Швеції. Очікувалася також участь кронпринца Данії, однак візит скасували через смерть чоловіка королеви, принца Генрика.

Крім того, на святкування прибудуть президенти Єврокомісії і Європейської ради.

Акт про відновлення незалежності Литви був складений і підписаний у Вільнюсі Радою Литви під головуванням патріарха литовського національного відродження Йонаса Басанавічюса 16 лютого 1918 року. У документі сформульовані основні принципи державного устрою. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: