Глава МЗС Сербії про визнання Косова: для нас це було б "історичним харакірі"

Понеділок, 26 лютого 2018, 13:49

Глава МЗС Сербії Івіца Дачич вважає лицемірними очікування Брюсселя "історичного харакірі" від Белграда, чим могло б стати визнання Косова.

Про це повідомляє портал B92.

За словами Дачича, не існує такої "морквини", яка б змусила Сербію добровільно відступитися від Косова і Метохії.

Він наголосив, що навіть всередині ЄС немає єдиної позиції щодо Косова і саме тому "Брюссель не може нав’язувати Белграду щось, на що у нього немає внутрішньої згоди".

Коментуючи діалог з Пріштіною, Дачич наголосив, що Сербія не піде на жодні зміни у домовленостях з сербськими громадами, на чому наполягають косовські албанці. За його словами, якщо ЄС пристане на пропозиції косовських албанців, це означатиме припинення діалогу.

"Схоже у Пріштіні страждають від амнезії і не знають, що Брюссельська угода була підписана Хашімом Тачі, Кетрін Ештон і мною і що зобов’язання чітко прописані для обох сторін", - зазначив Тачі.

Нагадаємо, європейський комісар з питань політики сусідства і переговорів з розширення Йоганнес Ган заявив, що Сербія повинна досягти угоди про нормалізацію відносин з Косово, якщо хоче вступити в ЄС.

Серед країн ЄС Кіпр, Греція, Румунія, Словаччина та Іспанія не визнають Косово як незалежну державу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Що чекає на Україну після рішення про статус кандидата та коли реально вступити до ЄС

Коли реально досягти повноцінного членства в ЄС? Чи не підемо ми шляхом Туреччини, яка загрузла на стадії кандидатства на багато років?

120 днів боротьби за статус кандидата: погляд із Банкової

Так швидко не рухався до ЄС жоден із нинішніх членів чи кандидатів. І навряд чи хтось зможе це повторити. Але ми не зупиняємось і переходимо до наступних етапів.

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.