Прем’єр Македонії висловився проти вимог Греції щодо зміни Конституції

Середа, 28 лютого 2018, 12:54

Прем’єр Македонії Зоран Заєв скептично ставиться до вимог Греції щодо зміни Конституції в рамках врегулювання суперечки щодо назви країни.

Про це він заявив в інтерв’ю The Financial Times.

"Тепер є нова вимога Греції, що ми маємо змінити Конституцію. Але Конституція це внутрішній закон, на нею не впливають з-за кордону" - наголосив він.

"У будь-якому разі зміна Конституції не буде остаточною гарантією, тому що новий уряд у майбутньому може повернути все як було" - додав Заєв.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Македонії назвав чотири варіанти зміни назви країни для врегулювання багаторічної суперечки з Грецією

Як відомо, Греція вважає, що Македонія "вкрала" назву в однієї з північних грецьких провінцій, і через це блокує діалог щодо вступу країни до НАТО і ЄС.

Суперечка триває з 1991 року - часу здобуття незалежності Македонією, яка до того носила назву Соціалістична республіка Македонія, що не викликало спротиву з боку Греції. Після 1991 року Греція вважає, що назва держави є узурпацією назви її історичної провінції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Точка неповернення: як Україна остаточно змінила стратегію у відносинах із Грузією

Стан відносин України та Грузії зараз на найнижчому рівні з відновлення незалежності у 1991 році.

120 днів боротьби за статус кандидата: погляд із Банкової

Так швидко не рухався до ЄС жоден із нинішніх членів чи кандидатів. І навряд чи хтось зможе це повторити. Але ми не зупиняємось і переходимо до наступних етапів.

Робота над помилками: чому у ЄС має з'явитися прагнення до возз'єднання з Україною

Європі доведеться змінювати стратегію своєї поведінки у відповідь на нинішню геополітичну кризу. Розширення – гідна відповідь на виклики сьогодення.