Македонія готова змінити свою назву, щоб завершити суперечку з Грецією

Середа, 7 лютого 2018, 09:00

Македонія готова додати географічне уточнення до назви своєї країни, щоб вирішити суперечку з Грецією, яка перешкоджає її вступу до Європейського Союзу та НАТО.

Про це заявив прем'єр-міністр Македонії Зоран Заєв, передає Reuters.

"Я хотів би, щоб переговори (з Грецією. - Ред.) досягли успіху... ми готові до географічного уточнення в назві", - сказав він журналістам у столиці Скоп'є.

Як відомо, Заєв обіцяв минулого місяця в рамках Всесвітнього економічного форуму в Давосі якнайшвидше врегулювати суперечку.

Прем'єр також повідомив, що аеропорт, який зараз названо на честь Александра Македонського, буде перейменовано у "Міжнародний аеропорт Скоп'є", а шосе отримає назву "Дружба".

"Сьогоднішнім рішенням ... ми підтверджуємо наш крок на шляху до побудови дружби та довіри з Грецією", - сказав він.

Раніше повідомлялося про п'ять варіантів нової назви колишньої югославської республіки: Республіка Нова Македонія, Республіка Північна Македонія, Республіка Верхня Македонія, Республіка Вардарська Македонія і Республіка Македонія (Скоп'є).

Як відомо, Греція вважає, що Македонія "вкрала" назву в однієї з північних грецьких провінцій, і через це блокує діалог щодо вступу країни до НАТО і ЄС.

Суперечка триває з 1991 року - часу здобуття незалежності Македонією, яка до того носила назву Соціалістична республіка Македонія, що не викликало спротиву з боку Греції. Після 1991 року Греція вважає, що назва держави є узурпацією назви її історичної провінції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: