Греки планують мітинг в Афінах через суперечку із назвою Македонії

П'ятниця, 26 січня 2018, 19:03

В Афінах планують провести мітинг проти запропонованого компромісу у суперечці з Македонією щодо назви балканської країни.

Про це повідомляє The Associated Press.

Представник організаторів Сєргіос Калогірос заявив, що мітинг відбудеться 4 лютого у грецькій столиці і він сподівається на підтримку мільйонів людей. Організатори вже отримали дозвіл від місцевої влади та підтримку від церков.

Зазначимо, що минулого тижня близько 30 тисяч греків протестували у Салоніках проти використання слова "Македонія" в назві колишньої Югославської республіки.

Нагадаємо, Афіни та Скоп’є в останні тижні ведуть посилені переговори щодо вирішення суперечки із назвою Македонії. Уряд Македонії вже заявив, що в якості першого кроку перейменує головний аеропорт країни, який зараз названо на честь Олександра Македонського.

Як відомо, Греція вважає, що Македонія "вкрала" назву в одної з північних грецьких провінцій, і через це блокує діалог щодо вступу країни до НАТО і ЄС.

Суперечка триває з 1991 року - часу здобуття незалежності Македонією, яка до того носила назву Соціалістична республіка Македонія, що не викликало спротиву з боку Греції. Після 1991 року Греція вважає, що назва держави є узурпацією назви її історичної провінції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua