ЄСПЛ підтримав іспанців, які публічно спалили фото королівської пари

Вівторок, 13 березня 2018, 14:51

Європейський суд з прав людини став на бік двох іспанців, які у 2007 році публічно спалили фотографію королівської пари, зазначивши, що їхній протест дорівнює свободі слова.

Про це повідомляє The Associated Press.

Суд у Страсбурзі ухвалив рішення, що у 2007 році акція протесту двох іспанців під час візиту короля та королеви до Жирони, на північному сході Іспанії, була політичною, а не особистою, та мала "допустиму міру провокації", щоб донести свій меседж.

Повідомляється, що двоє іспанців були спочатку засуджені в Іспанії до 15 місяців в'язниці за образу королівської пари, згодом покарання замінили штрафом.

Двоє іспанців подали скаргу до ЄСПЛ після програшу апеляції в своїй країні. Тоді іспанський Конституційний суд постановив, що їх дії розпалюють ненависть і насильство проти монархії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Тримор'я стає ближчим: що допоможе Україні в центральноєвропейській ініціативі

Україна отримує важливий шанс наблизитись до ініціативи Тримор'я, зі статусом спостерігача чи навіть повноцінним членством.

"Збройні" помилки Німеччини: чому політика Берліна часом сприяє конфліктам у світі

"Ніякої зброї для кризових районів" – за цією формулою вже багато років живе німецька зовнішня політика. Але які наслідки у реальному життя має слідування цьому принципу?

Малюська: рано чи пізно РФ доведеться сідати та домовлятися про компенсації щодо Донбасу

Міністр юстиції Денис Малюська: "Ключова частина – це доведення конкретних фактів окупації Росією Донбасу. Але "наступним потягом" підуть майнові вимоги від осіб, які постраждали внаслідок агресії РФ".