В Італії арештували корабель за те, що врятував біля Лівії 200 мігрантів

Понеділок, 19 березня 2018, 15:46

Італійський суд виніс рішення про арешт корабля благодійної організації Proactiva Open Arms за звинуваченням в тому, що її команда допомогла нелегальній міграції, врятувавши понад 200 мігрантів в морі, не дочекавшись прибуття берегової охорони Лівії, яка мала забрати їх назад в Африку.

Про це повідомляє Reuters.

За даними Італійської берегової охорони, іспанська благодійна організація Proactiva Open Arms підібрала мігрантів, які були на небезпечних гумових човнах в міжнародних водах на відстані 117 км від узбережжя Лівії.

В Італії стверджують, що благодійна організація проігнорувала наказ триматися якомога далі від берегової охорони Лівії, яка взяла на себе відповідальність рятувати та забирати назад мігрантів в цій ділянці моря.

"Proactiva" опублікувала кадри, на яких маленький хлопчик сидить на колінах у свого батька на кораблі благодійної організації. "Він би ніколи не пробачив нам, якби ми повернули його назад в пекло", - заявив у Twitter Оскар Кемпс, засновник "Proactiva".

Як відомо, за даними ООН, мігранти стикаються з жахливими умовами в Лівії.

Корабель благодійної організації доставив мігрантів в сицилійський порт Поцалло, в суботу, 17 березня.

На наступний день суд на острові видав рішення про арешт судна за підозрою в тому, що троє членів "Proactiva", включаючи капітана корабля та Кемпса, діяли як злочинна організація, що сприяє нелегальній міграції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.