Франція пропонує посередництво між Туреччиною та курдами, Анкара - проти

П'ятниця, 30 березня 2018, 10:31

Франція запропонувала виступити посередником у конфлікті на півночі Сирії, де Туреччина в січні почала військову операцію проти курдських бійців.

Про це заявив президент Франції Еммануель Макрон, повідомляє ВВС.

Макрон вперше зустрівся з представниками "Сирійських демократичних сил" (SDF), в яких переважають курди, і висловив сподівання на діалог між Туреччиною та сирійськими курдами.

SDF є ключовим американським союзником у боротьбі проти ІДІЛ, а курдська YPG - основна частина цих формувань. В той же час, Туреччина вважає YPG террористами, як і "Робочу партію Курдистану".

Макрон відзначив "визначальну роль" SDF у боротьбі проти групи "Ісламської держави". Президент заявив, що Франція буде підтримувати стабілізацію зони безпеки в північно-східній Сирії.

Курдські представники заявили, що Макрон зобов'язався надіслати більше військ до цього району, але Париж не коментує цю інформацію.

Туреччина сьогодні вже заявила, що виступає проти посередництва Франції і не хоче діалогу з сирійськими курдами, повідомляє Le Figaro.

"Ми відкидаємо будь-які зусилля, спрямовані на сприяння діалогу, контактам або посередництву між Туреччиною та цими терористичними групами", - заявив прес-секретар президента Туреччини Ібрагім Калін.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Євроінтеграція від Джонсона: що може стояти за новою ініціативою Британії

Це не перша спроба Великої Британії зібрати навколо себе групу країн, зробивши з них альтернативу Євросоюзу. Та чи потрібно це Україні?

Наближення до Шенгену: що дасть Україні спільний з Польщею контроль за кордоном

Україна може отримати шанс скоротити черги на кордоні з усіма своїми сусідами-членами Шенгену і стати на крок ближчою до безбар’єрної Європи.

Ірландський глухий кут: як Борис Джонсон створив проблему для Британії та ЄС

Британці практично йдуть на свідому погрозу порушити міжнародне право заради уникнення конфлікту в Північній Ірландії.