Вбивство Куцяка: Європарламент закликав ЄС до захисту журналістів

Четвер, 19 квітня 2018, 15:21

Європейський парламент закликав Євросоюз краще захищати журналістів та вимагає від Словаччини забезпечити незалежне міжнародне розслідування вбивства журналіста Яна Куцяка.

Відповідну резолюцію 573 голосами "за" Європарламент схвалив у четвер, повідомляє його прес-служба.

Парламент рішуче засудив вбивство словацького журналіста-розслідувача Яна Куцяка та його нареченої Мартіни Кушнірової та запропонував назвати на честь Куцяка свою програму стажування для журналістів.

Європарламентарі закликали Словаччину забезпечити усі необхідні ресурси для проведення повного і незалежного розслідування подвійного вбивства, щоб притягнути винних до відповідальності.

Депутати також закликали захистити журналістів-розслідувачів від будь-яких форм залякування та звинувачень у дифамації, спрямованих на те, аби змусити журналістів замовкнути.

Парламент висловив тривогу з приводу потенційного проникнення організованої злочинності у словацьку економіку та політику на всіх рівнях, політизованого відбору топ-прокурорів та низки звинувачень у корупції проти топ-чиновників, які не призвели до належного розслідування.

"Вбивства Дафне Каруани Галісії та Яна Куцяка - це спроба підірвати наші фундаментальні цінності та удар по верховенству права в Європейському Союзі. Цей парламент бажає зміцнити права та обов'язки журналістів підтримувати вільну та незалежну інформацію", - заявив президент Європейського парламенту Антоніо Таяні.

Нагадаємо, 26 лютого у Словаччині застрелили журналіста-розслідувача Яна Куцяка та його дівчину. Куцяк розслідував випадки шахрайства з грошима європейських фондів і можливу причетність до цього італійського мафіозного клану "Ндрангета".

Протягом останніх тижнів у Словаччині відбувались одні з найбільших за останні роки протести, після яких у відставку пішов прем’єр Роберт Фіцо.

Але відставка Фіцо не вирішила кризу. Протестувальники продовжили виходити на вулиці, вимагаючи більш відчутних змін у країні. Учасники протестів стверджують, що розслідування вбивства журналіста йде неналежним чином.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Курс на анексію: з якими викликами вже незабаром може зіткнутися влада Грузії

Офіційний Тбілісі намагається проводити максимально безконфліктну до РФ політику. Та чи збереже це від анексії грузинські території?

"Це не наша війна"? Що означає угорський підхід до агресії РФ проти України

Спільним інтересом наших держав є європейська інтеграція українського народу, із гарантуванням прав угорців Закарпаття.

Глава посольства США: Україна також може вступити до НАТО без ПДЧ

Крим і Донбас – це Україна, і цей факт матиме величезне значення, коли ми будемо ухвалювати рішення про вашу подальшу підтримку у війні.