Десятки тисяч угорців протестували проти контролю Орбана над ЗМІ

Неділя, 22 квітня 2018, 10:08

Десятки тисяч угорців протестували у суботу проти урядового контролю над медіа.

Про це повідомляє Reuters.

Демонстрація у Будапешті стала другою масовою антиурядовою акцією з часу парламентських виборів, які відбулися 8 квітня і в результаті яких партія прем’єра Віктора Орбана "Фідес" здобула дві третини місць у парламенті.

Починаючи з 2010 року угорський прем’єр збільшив контроль над медіа і поставив своїх союзників на чолі колись незалежних організацій.

В ході протесту організатори закликали до свободи засобів масової інформації та змін в уряді.

Петер Маркі-Зай, який у лютому переміг кандидата "Фідес" на місцевих виборах, закликав опозиційні партії правого та лівого спектру об’єднатися для спільного протистояння домінуванню уряду.

 
фото Reuters

"Ми маємо боротися проти їхнього медіа домінування та їхніх фабрик брехні" - заявив він.

"Наша основна мета – розхитати контроль "Фідес" над державними медіа, однак опозиційні партії також мають завдання, оскільки вони також відповідальні за ситуацію, в якій ми опинилися" - заявляли організатори перед початком акції.

Протестувальники зібралися під будівлею угорського парламенту, а потім пройшли ходою до мосту Єлизавети, вимахуючи національними та ЄС-івськими прапорами. При цьому вони тримали банери зі салоганами "Віктор, поверни нашу демократію", "Ми хочемо свободи преси" і "Зміна режиму.

 

Нагадаємо, тиждень тому у Будапешті до 100 тисяч людей вийшли на протест  проти виборчої системи з вимогою про перерахунок голосів на парламентських виборах.

Як відомо за підсумками виборів 8 квітня партія Фідес під проводом Віктор Орбана виграла понад 2/3 голосів у парламенті. Найбільше голосів Фідес отримав на мажоритарних округах, за партійними списками партія отримала трохи менше за 50% голосів.

Детальніше про вибори читайте в статті "Перемога вічного Орбана: як угорський прем’єр зберіг абсолютну владу в країні".

Про перспективи відносин Угорщини та України - в статті "Сокира мовної війни: як не втратити шанс на перемир’я"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua