Качинський: з імовірністю 80% спір Польщі з ЄС скоро вирішиться

Четвер, 5 квітня 2018, 11:29

Польща з великою імовірністю найближчим часом врегулює суперечку з Європейською комісією, яка виникла після ухвалення Варшавою реформи судочинства.

Про це заявив лідер правлячої польської партії "Право і справедливість" (PiS) Ярослав Качинський, передає Onet.Wiadomosci.

"Ми плануємо впровадити зміни, які ми раніше погодили з Єврокомісією", - сказав Качинський.

Процес "буде нелегким", але "необхідно повернути ситуацію в норму", зазначив він.

Праве крило польського уряду опинилося під величезним тиском з боку Єврокомісії та багатьох країн ЄС через суперечливі зміни у правовій системі.

Нагадаємо, Єврокомісія у грудні минулого року вперше в історії вирішила розпочати санкційну процедуру проти Польщі через порушення верховенства права.

На думку ЄК, за останні два роки в Польщі було прийнято низку законів, які серйозно загрожують незалежності судової влади та незалежності трьох гілок влади.

Комісія дала польській владі три місяці, аби вона здійснила кроки у сфері судочинства, які можуть виправити ситуацію. Термін завершився 20 березня. Невиконання вимог ЄК може призвести до застосування санкцій, зокрема, до позбавлення Польщі голосу в Раді ЄС.

1 березня депутати Європарламенту схвалили резолюцію, в якій підтримали рішення Єврокомісії розпочати санкційну процедуру проти Польщі через порушення верховенства права.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua