У Раді Європи розкритикували судову реформу Польщі

Четвер, 29 березня 2018, 12:10

У Раді Європи заявили, що судова реформа Польщі порушує антикорупційні стандарти міжнародної організації.

Про це повідомляється на сайті Ради Європи.

"Зміни, прийняті наприкінці минулого року в Польщі щодо судової влади, включаючи закони про Національну Раду правосуддя, Верховний Суд та Закон про суди загальної юрисдикції, не відповідають вимогам Ради Європи стосовно антикорупційних стандартів", - йдеться в опублікованій сьогодні доповіді органу Ради Європи з антикорупційного моніторингу (GRECO).

Зазначається, що подібні критичні зауваження вже висловила Венеціанська комісія, однак доповідь GRECO є першою "спеціальною процедурою", викликаною через "виняткові обставини" після того, як орган Ради Європи з антикорупційного моніторингу отримав інформацію про "серйозні порушення" антикорупційних стандартів Польщею.

15-сторінкова доповідь GRECO є попередньою. Очікується, що фінальний документ буде опублікований пізніше цього року, в якому будуть враховані пізніші поправки Польщі щодо судової реформи, про які Варшава оголосила минулого тижня.

Нагадаємо, у грудні Європейська комісія вперше в історії вирішила розпочати санкційну процедуру проти Польщі через порушення верховенства права.

У Євросоюзі обговорюють можливість домогтися коригування курсу Польщі шляхом обмеження виділення коштів ЄС.

Голова керівної партії Польщі "Право і справедливість" Ярослав Качинський заявив, що Польща не піде ні на які поступки в суперечці з Євросоюзом з приводу судової реформи в країні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Небезпечна Нормандія: хто та як тиснув на Єрмака під час зустрічі у Парижі

Формула "3+1", за якою Франція та Німеччина були на боці України, дала тріщину. Щоб уникнути найгіршого сценарію, Київ мусить діяти на упередження.

Павло Клімкін: Бліцкриг на всю Україну неможливий, але щодо Києва у Кремлі є сценарій

"Для Зеленського проблема номер один – це не постачання зброї. Головна мегазадача – це реальна експансія німецького бізнесу в Україну".

Більше підтримки для України: чого чекають від своїх урядів громадяни європейських країн

Чи готові західні лідери посилити дипломатію не самими лише санкціями, а й військовою підтримкою в разі найгіршого сценарію?