Румунія схвалила відкриття прикордонного пункту з Україною, де будують поромну переправу

Субота, 7 квітня 2018, 12:43

Уряд Румунії схвалив відкриття прикордонного пункту Ісакча (Румунія) - Орлівка (Україна). 

Відповідний документ, який підписала прем'єр-міністр Румунії Віоріка Денчіле, оприлюднив заступник голови Одеської обласної ради Юрій Дімчогло, повідомляє Інтерфакс-Україна. 

"Це заслуга спільної командної роботи Мінінфраструктури та МЗС України, а також Одеської облради та обладміністрації", - прокоментував він рішення. 

Згідно з документом, на території прикордонного пункту також розміститься румунська митниця. 

Будівництво поромних комплексів Ізмаїл-Тульча (Румунія) і Орлівка (Ренійський район Одеської області) - Ісакча в грудні 2013 року було внесено до концепції Державної цільової регіональної програми розвитку українського Придунав'я на 2014-2017 роки. 

Українське ТОВ "Поромний комплекс Орлівка" та румунська компанія "МБС-Інвест" за підтримки англійських і кіпрських інвесторів планують спорудити поромну переправу через Дунай між Орлівкою та Ісакчею. Українська сторона мала намір інвестувати в проект 5 млн євро, румунська - 20 млн євро. На румунській території, окрім переправи, планувалося створити вільну економічну зону зі складами та інфраструктурою. 

Планована потужність переправи - 170 тис. одиниць легкового та вантажного транспорту на рік. 

Проект будівництва поромної переправи через Дунай у цьому місці обговорюється з 1998 року. Принципової домовленості про будівництво переправи між Румунією та Україною було досягнуто в 2006 році.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua